Dizaino kūrybinėse dirbtuvėse – modernaus transporto idėjos

22 rugsėjo 04:05 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis


apie-kaunaNidos meno kolonijoje ilgiau nei savaitę šurmuliavo tarptautinio Erasmus+ jaunimo mainų projekto „3C – Creation, Communication, Collaboration“ dalyviai. VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros dėstytojai kartu profesoriais ir studentais iš Italijos, Austrijos ir Lenkijos rugsėjo 4 – 12 dienomis intensyviai dirbo tarptautinėse kūrybinėse dizaino dirbtuvėse „NewIDeA-2015/3C“.

 

Svarbiausi kūrybinių dirbtuvių „NewIDeA-2015/3C“ tikslai buvo jauniems menininkams sudaryti tinkamas sąlygas, kad per labai trumpą laiką dirbdami tarptautinėje komandoje sukurtų verslo atstovų užsakymą, išmoktų tinkamai reprezentuoti savo kūrybą ir gebėtų ją „parduoti”.

Viena jaunų dizainerių grupė, vadovaujama Andrea Busato iš Scuola Italiana Design-PST Galileo ir Johannes Puinbroek iš EUREGIO HTBLVA mokyklo,s kūrė Kauno miesto savivaldybės kartu su JSC „Elinta“ pateiktą sudėtingą, bet visam Kauno miestui svarbią užduotį – modernaus ir miesto poreikius atitinkančio viešojo transporto, kuris važinėtų Laisvės alėjoje, viziją. 2015 m. vasarą buvo atsisakyta ankstesnės idėjos Laisvės alėjoje paleisti važinėti bėginę transporto priemonę, nes bėgių įrengimas pernelyg brangus ir neparankus tiek dviratininkams, tiek pėstiesiems.

Analizuojant užduotį pirmiausia buvo susitarta dėl šios transporto priemonės įvardijimo ir po ilgų diskusijų prigijo „Kanvas“ pavadinimas. Buvo tiriamos įvairios šios transporto priemonės dizaino kryptys, analizuojamos istorinės „konkės“ fotografijos, gilinamasi į šiandieninę miesto urbanistiką bei poreikius. Galiausiai Kauno miestą pasirinkta tyrinėti per gamtos, istorijos, kultūros ir naujųjų technologijų rakursus.

Kartu su grupėje dirbusiais lietuviais aptarta naujai sukurto „Kaunas dalinasi“ ženklo koncepcija. Kuriant „Kanvas“ siūlyta daug dėmesio skirti keleivių patogumui, sociokultūrinių poreikių tenkinimui, išskirtinai rekomenduota atsižvelgti į informacinių technologijų siūlomas galimybes. Dizaineriai pateikė ne tik galimas įvairias transporto priemonės dizaino koncepcijas, bet užsakovai buvo raginami kurti mobilią aplikaciją, kuri pirmiausia padėtų išsiaiškinti miestiečių ir miesto svečių poreikius, o vėliau būtų puiki informacijos apsikeitimo vieta.

Vienoje iš pateiktų „Kanvas“ idėjų pasiūlyta integruoti liečiamus stiklus, ant kurių būtų galima piešti, rašyti žinutes ir dalintis miesto naujienomis. Menininkų idėjas atidžiai stebėjo ir kūrybinių dirbtuvių prezentacijoje dalyvavęs UAB ,,Elinta” direktorius Vytautas Jokužis.

 

Kauno miesto savivaldybės informacija