Druskininkuose ir Kaune – vieningas elektroninis bilietas

18 sausio 12:15 2011 Spausdinti straipsnį Patirtis

Praėjusių metų vasarį laimėjusi konkursą keleiviams vežti Druskininkuose, bendrovė „Kautra“ išsyk ėmėsi gerinti paslaugas. Atnaujinant transporto priemonių parką, nupirkta dešimt naujų ir keturi penkerių metų senumo autobusai. Birželį pradėtas kurti elektroninio bilieto diegimo projektas, kuris sėkmingai baigtas praėjusių metų gruodį.

Projektas sėkmingas

„Pradėję įgyvendinti projektą, sulaukėme įvairiausių nuomonių – daug kas manė, kad diegti elektroninį bilietą nedideliame mieste neapsimokės. Manau, įrodėme skeptikams, kad jie klydo: jau gruodžio mėnesį Druskininkų mieste surinkome 10 proc. pajamų daugiau nei ankstesniais mėnesiais“, – sako UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Įdiegę elektroninio bilieto sistemą, Druskininkai tapo ne tik ketvirtuoju miestu, kur už važiavimą miesto transportu nereikia atsiskaitinėti popieriniais bilietais, bet ir pirmuoju Lietuvos miestu, kuriame elektroninis bilietas tapo ir moksleivio pažymėjimu. „Moksleiviams elektroninio bilieto kortelės išdalytos nemokamai, jiems nebereikia nešiotis dviejų dokumentų – pažymėjimo ir bilieto, nes abu jie yra viename“, – sako L. Skardžiukas.

Elektroninis bilietas Druskininkuose pakeitė tik terminuotuosius popierinius bilietus – nuo šių metų popierinių mėnesinių bilietų mieste neliko. „Nuo gruodžio mėnesio stotelėse pradėtos įrenginėti ir elektroninės švieslentės, kur realiu laiku galima matyti informaciją apie maršrutą. Vėliau jose bus skelbiama ir kita informacija“, – žada L. Skardžiukas.

Bendradarbiaus su Kauno vežėjais

Sėkmingai integravę elektroninio bilieto sistemą Druskininkuose, bendrovės „Kautra“ darbuotojai pagalvojo ir apie projekto plėtrą. Nuo šiol Kauno ir Druskininkų kortelėmis bus galima naudotis abiejuose miestuose.

Sausio 18-ąją Kauno miesto savivaldybėje Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas ir Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas pasirašė bendradarbiavimo elektroninio bilieto srityje ketinimų protokolą.

„Šiandien reikšminga diena: prie Kauno elektroninio bilieto sistemos prisijungia ir Druskininkų miestas. Kauniečiams šis susitarimas sudarys išskirtines galimybes keliaujant į Lietuvos sveikatingumo kurortą, o druskininkiečiamsleis savo miesto kortelėmis naudotis ir Kaune”, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Druskininkai ir Kaunas – pirmieji miestai, įdiegę bendrą elektroninį bilietą, tačiau tikiu, kad ateityje prie mūsų prisijungs ir daugiau Lietuvos miestų”, – pasirašydamas abiejų miestųbendradarbiavimo sutartįteigė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Kad skirtingi elektroniniai bilietai veikia abiejuose miestuose, buvo galima įsitikinti čia pat: šalia savivaldybės pastato miestų vadovų bei žiniasklaidos atstovų laukė „Kauno autobusų“ bei Druskininkų miesto autobusai, kur miestų merai sėkmingai pabandė atsiskaityti už važiavimą tiek Kauno, tiek Druskininkų visuomeniniu tansportu. A. Kupčinskas bei R. Malinauskas išbandė ir galimybę elektroniniais bilietais susimokėti už automobilio statymą Kaune.

Pristatyta miestiečio kortelė

Susirinkusiems miestų vadovams bei žiniasklaidos atstovams pristatytas ir naujas Kauno viešojo transporto elektroninio bilieto kortelės dizainas – „Kauno miesto kortelė”. Ji pakeis senojo pavyzdžio elektroninio bilieto korteles.

„Elektroninio bilieto kortelės Kaune sparčiai populiarėja. Šiuo metu Kauno mieste jau yra aktyvuota daugiau nei 90 tūkst. kortelių, per mėnesį parduodama beveik 50 tūkst. mėnesinių transportų bilietų. Vis daugiau gyventojų atsiskaito elektroniniais bilietais ir už vienkartinį važiavimą. Jau artimiausiu metu elektroninio bilieto galimybes ketiname dar labiau plėsti,” – sako Kauno miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Paulius Keras. Ateityje „Kauno miesto kortele” bus galima susimokėti ne tik už važiavimą viešuoju transportu, bet ir atsiskaityti už kitas paslaugas – automobilių statymą, apsilankymą muziejuose, bibliotekose ir kitur.

Naujojo pavyzdžio kortelės Kaune pasirodys artimiausiu metu, tačiau kauniečiai gali būti ramūs: mieste galios ir senojo pavyzdžio elektroniniai bilietai, kurie atliks miestiečiams jau įprastas funkcijas.

Lina Jakubauskienė
Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.