Europos viešajam transportui dėl atsiradusių naujų iššūkių reikia politinės ir finansinės paramos

03 birželio 04:04 2024 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

IRU ir partneriai ragina ES remti kolektyvinį keleivių vežimą siekiant ekonominių, socialinių ir tvarumo tikslų.

Atvirame laiške IRU kartu su Europos didmiesčių transporto institucijomis, Europos keleivinio transporto operatoriais, Eurocities, POLIS ir Tarptautine viešojo transporto asociacija ragina Europos Komisiją, Tarybą ir Europos Parlamentą suteikti tvirtą politinę ir finansinę paramą. parama viešojo transporto sektoriui.

Nepaisant pandemijos keliamų iššūkių, viešojo transporto sektorius ir toliau teikia aukštos kokybės ir saugias paslaugas, siekia ekologinių tikslų. Vis dėlto sektorius susiduria su padidėjusiomis sąnaudomis dėl naujų technologijų, infrastruktūros diegimu, visa tai dar labiau apsunkina darbo jėgos trūkumas.

IRU generalinė delegatė ES Raluca Marian sakė: „Viešojo transporto svarba yra neabejotina. Jis yra būtinas ES piliečių, įmonių, bendruomenių ir ekonomikos gyvenimui ir klestėjimui. Viešasis transportas yra labai svarbus skatinant žmones atsisakyti nuosavų automobilių. Jo poveikį galima dar labiau sustiprinti remiant nulinės emisijos transporto priemonių pirkimą. ES ir valstybės narės turėtų skirti pakankamai lėšų naujoms technologijoms, įskaitant nulinės emisijos transporto priemones, taip pat infrastruktūros projektus. Turime apsaugoti ES viešąjį transportą ir užtikrinti, kad ateities kartos ir toliau galėtų juo pasikliauti“.

Laiške siūlomos kelios iniciatyvos:

  • viešojo transporto strateginės svarbos pripažinimą;
  • paskelbti ES deklaraciją dėl viešojo transporto;
  • ES institucijų ir vietos suinteresuotųjų šalių veiklos koordinavimo stiprinimas;
  • suteikti tinkamą finansavimą naujoms technologijoms ir infrastruktūrai.

Kasmet daugiau nei 50 milijardų keleivių vežantis viešasis transportas yra tvariausia, veiksmingiausia ir įtraukiausia masinio transporto priemonė, suteikianti piliečiams prieigą prie gyvybiškai svarbių paslaugų, tokių kaip darbas, švietimas, priežiūra ir kultūra.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka