Į pajūrį – moderniais autobusais

15 gegužės 04:36 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Viena didžiausių Lietuvos keleivių vežimo autobusais bendrovių, Tolimojo keleivinio transporto kompanija TOKS, per pastaruosius dvejus metus įsigijo daugiau nei 40 naujų aukščiausios turistinės klasės transporto priemonių.

 

„Nuolat vertiname ir siekiame, kad transporto priemonės puikiai atitiktų keliautojų poreikius, žinome, jog lietuvaičiai bent kartą per metus nori nuvažiuoti į pajūrį, todėl ypatingą dėmesį skiriame kelionėms į Lietuvos kurortus. Nuolat reaguojame į keleivių srautus, todėl galime užtikrinti patogias, greitas, be persėdimų keliones į poilsiautojų pamėgtus miestus:  Klaipėdą, Nidą, Palangą ar Šventąją. Jei mėgstate pasivažinėti dviračiu, nuvešime jūsų dviratį į bet kurį pajūrio miestą. Nereikės rūpintis ir kur palikti augintinį, juos vežame nemokamai“, – sako bendrovės TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašius.

Keleiviai tolimaisiais maršrutais vežami tik naujausiais ir patogiausiais autobusais, kurie atitinka griežčiausius europinius saugumo, komforto ir ekologijos standartus bei reikalavimus. Vežėjai pastaruoju metu įsigijo naujų, modernių vokiškų „Setra“, taip pat dviaukščių, žmonėms su negalia pritaikytų autobusų. Juose – visi keleiviams reikalingi patogumai: veikia nemokamas bevielis internetas, modernus media centras, kurio dėka, naudodamiesi išmaniaisiais telefonais, planšetiniais ar nešiojamaisiais kompiuteriais, galima leisti laiką žiūrint mėgiamos kino filmus, klausantis muzikos ar skaitant žurnalus.

Be to, prisijungus prie media centro, galima sekti savo kelionę pagal GPS koordinates, matyti koks atstumas nuvažiuotas, kiek kilometrų ir laiko liko iki paskirties stotelės. Taip pat galima planuoti savo tolesnę kelionę, pasirinkti alternatyvas patogiai persėsti į kitą autobusą.

Norintieji padėkoti, pasiskųsti, pateikti klausimus, pageidavimus ar pasiūlymus, gali tai padaryti mediacentro atsiliepimų lange. Įmonės administracija keliaujančių atsiliepimus gaus iš karto. Prisijungti prie mediacentro savo išmaniaisiais įrenginiais galima per visą kelionę. Čia esantys pramogų paketai yra nemokami ir prieinami visiems autobuso keleiviams.

Norintys išnaudoti kelionės laiką tvarkydami darbo reikalus, atsakinėdami į elektroninius laiškus, kalbėdami telefonu, gali nesibaiminti, kad ilgesnėje kelionėje išsikraus kompiuteris ar mobilusis telefonas. Savo elektroninius įrenginius jie galės įsikrauti naudodamiesi šalia kiekvienos sėdynės įrengtais elektros lizdais.

Keleivių patogumui sėdimos vietos suprojektuotos su didesniais tarpais kojoms ir yra pritaikytos ilgoms kelionėms. Šachmatinė sėdynių išdėstymo tvarka leis grožėtis aplinkos vaizdais ne tik sėdinčiam prie lango keleiviui. Individualūs patogesni staliukai, kurių atsilenkimo kampas nepriklauso nuo priekyje esančios sėdynės padėties, sukuria puikią poilsio ar darbo atmosferą kelionės metu. Keleivių patogumui – ir šviesus bei erdvus autobuso salonas, talpios rankinio bagažo lentynos, kondicionavimo sistema, tualetas, elektroninės švieslentės, didelis bagažo skyrius. Keleiviai taip pat gali atsigaivinti nemokamai dalinamu vandeniu.

Autobusuose sumontuotos ir moderniausios saugumo sistemos. Juose pastovaus greičio palaikymo sistema, užtikrinanti saugų atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės, automatinė stabdymo sistema, perspėjanti apie priešais atsirandančią kliūtį, taip pat  pagalbinė nukrypimo nuo važiuojamosios kelio juostos įspėjimo sistema.

„Visada galvojame apie keleivius. Vis labiau populiarėjant atsiskaitymams banko kortelėmis, pirmieji ir vieninteliai Lietuvoje suteikėme galimybę už bilietą atsiskaityti banko kortelėmis autobusuose. Džiaugiamės, kad galite keliauti su mumis daug patogiau ir paprasčiau, kad nebereikės galvoti ar turite grynųjų, gaišti laiko ieškant bankomato. Nuo šiol galite jaustis saugiai ir už kelionę atsiskaityti patogesniu būdu“, – sako A. Indrašius.

Bendrovės TOKS vadovai rūpinasi ir judėjimo negalią turinčiais keleiviais. Jie įsigijo du dviaukščius „Setra 431 DT“. Prie autobuso durų įrengtas specialus mygtukas, kurį paspaudę žmonės su negalia gali išsikviesti vairuotoją. Toks pats vairuotojo iškvietimo mygtukas yra ir salono viduje.

Žmonių su negalia patogumui paplatintos autobuso durys, salone sumontuota tvirtinimo sistema vežimėliui. Įvažiuoti į naujuosius autobusus nesudėtinga. „Džiaugiamės, kad šiais dviaukščiais autobusais žmonėms su judėjimo negalia galės lengviau ir patogiau pasiekti pajūryje esančias poilsiavietes“, – sako A. Indrašius.

Bendrovė TOKS rūpinasi ne tik prie jūros keliaujančiais žmonėmis. Patogiais autobusais keliautojai dviem išskirtinio dizaino 2017-aisiais pagamintais 19 vietų „Volkswagen Craftar“. Jie specialiai pritaikyti vežti keleivius, turinčius daug bagažo.

Šiuo metu mikroautobusai važinėja iš Vilniaus autobusų stoties į Vilniaus oro uostą ir atgal kas 15 minučių, bilieto kaina – vos vienas euras.  Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos metu mikroautobusai veš keleivius iš Vilniaus autobusų stoties į Kauno oro uostą ir atgal devynis kartus per dieną.

„Kelionės kainas siūlome konkurencingai mažas, skirtingoms keleivių grupėms taikome įvairias lengvatas bei nuolaidas. Ypatingas kainas taikome šeimos bilietui, studentams, vaikams, pensininkams, neįgaliesiems. Perkant bilietus internetu taikomos papildomos  nuolaidos. Kiekvienas keleivis, važiuojantis mūsų autobusais, yra apdraustas“, – sako A. Indrašius.

TOKS informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

  • apie-toksa
  • apie-toksa1
  • apie-toksa2
  • apie-toksa3