IRU ragina Europoje skirti daugiau dėmesio keleiviniam transportui

17 sausio 05:08 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Europos Komisijos pasiūlymų paketas judumo klausimais suteikia galimybę tinkamai spręsti specifinius miesto bei tolimojo susisiekimo keleiviniais autobusais sektoriaus klausimus, taip pat atskleidžia viešojo transporto naudą visuomenei.

 

 

 

IRU veiklai ES vadovaujantis Matthias Maedge teigia, jog geriau išplėtotos keleivinio transporto paslaugos padėtų spręsti tiek aplinkosaugos, tiek socialines problemas. Jis ragina  Europos Parlamentą ir Tarybą nustatyti konkrečias taisykles, kurios užtikrintų sėkmingą sektoriaus darbą, prisidėtų prie Europos judumo sistemos tvarumo didinimo.

Pasak jo, ypatingą dėmesį derėtų skirti kelių infrastruktūrai, vairuotojų darbo ir poilsio režimo laikymuisi. IRU pasisako ir už tai, kad nebūtų skelbiami viešųjų pirkimų konkursai ten, kur vežėjai dirba sąžiningai, teikia keleiviams tinkamas paslaugas.

Antroje mobilumo paketo dalyje Komisija pripažįsta miesto ir tolimojo susisiekimo autobusų transporto svarbą bei jos teikiamą naudą aplinkai ir visuomenei. Joje teigiama, kad miesto ir tolimojo susisiekimo autobusų eismo padidėjimas 1 proc. atneštų didelę naudą visuomenei, kadangi sumažėtų išmetamo CO2 kiekis, pagerėtų susisiekimas socialiai nuskriaustų grupių atstovams, taip pat – eismo saugumas, sumažėtų spūstys miestuose ir keliuose.

IRU pabrėžia, kad miesto ir tolimojo susisiekimo autobusais vežantiems vežėjams turėtų nebūtų taikomi papildomi mokesčiai.

Pasisakoma ir už autobusų turizmo plėtojimą, kalbama apie sektoriaus svarbą įdarbinant žmones.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka