Išskirtinės Saaremaa salos autobusų stotelės

rugsėjo 10 04:13 2012 Spausdinti straipsnį Patirtis

Stotelė – neatskiriamas miesto ar kaimo dizaino elementas. Jei pastatas tinkamai parinktas, jis gali tapti ne tik vieta, kur laukiama autobuso ar kitos transporto priemonės, bet ir miesto, miestelio ar net pakelės puošmena.

Kiekvienas miestas nustato savus stotelių dizaino reikalavimus. Dažniausiai stotelė būna paprasta stiklo ir plieno konstrukcija, kur prireikus keleivis gali pasislėpti nuo lietaus ar vėjo. Ir tik nedaugelyje vietovių jų dizainui skiriamas ypatingas dėmesys.

Viena iš tokių vietovių – išskirtinio grožio Estijos sala Saaremaa. Čia beveik visos stotelės skirtingos bei unikalios. Net ir tos, kurios pastatytos prie vienkiemių, prižiūrimos su ypatinga meile.

„Įdomiausia, kad kiekvienoje stotelėje rasi užrašytą vietovės pavadinimą, autobusų grafikus. Itin tvarkinga ne tik aplinka, bet ir stotelių vidus. Nenustembi nedidelėje laukimo salėje pamatęs kilimą ar net minkštasuolį su švarutėliu užtiesalu. Ant staliuko – nertos servetėlės, pamerkta gėlių, langus dengia baltos užuolaidėlės. Žmonės patys pasirūpina, kad autobuso laukti būtų malonu. Teko matyti ir keliaujantį dviratininką, kuris, užklupus lietui, sustojo nakvoti stotelėje“, – pasakoja mums nuotraukas iš kelionės po Saaremaa salą atsiuntusi vilnietė autobuso vairuotoja Dainė Ribokienė.

Tai – tik keletas pavyzdžių, kaip jaukiai galima laukti atvažiuojančio autobuso.

Lina Jakubauskienė

Dainės Ribokienės nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.