Joniškio autobusų parko vadovas – apie „King Long“: pirmas įspūdis geras

17 rugpjūčio 04:09 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Naujienos

Joniškiečiams pristatytas kiniškas „King Long“ – pirmasis toks Lietuvoje. Kartu su  simboliniu autobuso raktu Kinijos gamintojų atstovės „Busnex“ vadovai Joniškio miestui dovanojo ir medį – pasodino ąžuoliuką greta autobusų parko. Toks aplinkai draugiškas veiksmas taps gražia gamintojų atstovų tradicija perduodant autobusus ir kitiems Lietuvos miestams.

„King Long“ pradėjo elektrinių autobusų erą Joniškio autobusų parke. Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius įsitikinęs – ateitis priklauso ekologiškoms transporto priemonėms: „Privalome eiti Žaliojo kurso keliu, negalėjome nepasinaudoti ES parama netaršioms transporto priemonėms įsigyti. Būtų neišmintinga atsisakyti paramos šiandien, kai rytoj privalėsime turėti ekologišką viešojo transporto parką. Jau dabar ir mūsų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai renkasi elektrinius automobilius“.

V. Gailiaus teigimu, „King Long“ autobusas – saugus, šiuolaikiškas, patogus keleiviams, ekonomiškas. Transporto priemonę tiek meras, tiek kiti savivaldybės darbuotojai turėjo progos išbandyti mieste.

Joniškio rajono savivaldybė jau pateikė paraišką įsigyti ir mažesnių elektrinių autobusų – maždaug 20-25 vietų, būtent tokių transporto priemonių labiausiai reikia nedideliems šalies autobusų parkams.

Meras kartu su „Busnex“ astovais pasodino ąžuoliuką, kuris primins miestui apie pirmosios ekologiškos transporto priemonės atsiradimą Joniškyje.

Naujasis „King Long“ maloniai nustebino ir Joniškio autobusų parko vadovą Algirdą Lataitį: „Autobusas atrodo patikimai, įranga – moderni, jis tylus ir dinamiškas. Pretenzijų naujai transporto priemonei kol kas neturiu. Kaip bus ateityje, parodys laikas“.

Gamintojai nurodo, jog vieną kartą įkrautomis baterijomis 9,2 m ilgio autobusas gali nuvažiuoti apie 300 km. „Autobusą visiškai įkrautomis baterijomis atsivarėme iš Klaipėdos, atstumas iki Joniškio nuo uostamiesčio – apie 200 kilometrų. Baterijos likutis buvo 29 proc. Reiškia, autobusas realiai gali nuvažiuoti tiek, kiek nurodyta specifikacijoje“, – sako A. Lataitis.

„King Long“ jau išvyko ir į pirmąją kelionę – vežė keleivius į Šiaulius. 9,2 m ilgio transporto priemonė iš viso gali vežti 62 žmones, salone yra 25 sėdimos, 36 stovimos vietos ir 1 vieta neįgaliojo vežimėliui.

Transporto priemonė iš Kinijos į Klaipėdą atplukdyta laivu. Autobuso baterijoms ir varikliui gamintojas suteikė praplėstą 9 metų garantiją, o kėbului suteikta 10 metų garantija.

„King Long” sumontuotas DANA TM4 elektros varikis ir CATL LFP tipo baterijos.

Autobuse taip pat sumontuoti ZF gamintojo tiltai ir „Wabco“ stabdžių sistema, užtikrinanti eismo ir keleivių saugumą.

Lina Jakubauskienė

„Busnex“ nuotraukos

  • WhatsApp Image 2023-07-19 at 17.13.34
  • DSC_3544 (1)
  • DSC_3536
  • DSC_3541 (1)
  • DSC_3533