Kaip elgtis, jei vairuojant kojas sutraukė mėšlungis?

rugsėjo 24 10:00 2012 Spausdinti straipsnį Patirtis

Daugybės žmonių kojas vairuojant traukia mėšlungis. Tai ypač dažnai pasitaiko važiuojant ilgus atstumus. Skausmas gali būti toks stiprus ir staigus, kad vairavimas tampa neįmanomas, o tai gali sukelti pavojingas situacijas kelyje.

Vairuojant mėšlungis kojas gali traukti dėl raumenų įsitempimo ir ilgo sėdėjimo vienoje pozicijoje. „Sutraukus mėšlungiui, jei tik įmanoma, reikia sustoti ir pamasažuoti skaudančią vietą bei leisti pailsėti kitoms galūnėms”, – sako „Renault” vairavimo mokyklos direktorius. Norėdami ištempti ir atpalaiduoti raumenis, turėtumėte ištiesti koją siekdami automobilio grindis ir lenkti kojų pirštus į viršų, kelio link. Jei mėšlungis traukia šlaunį, įtemptus ir skaudančius raumenis reikia trinti. Kartais skausmas nėra labai intensyvus, bet jei nenutrauksite veiksmo, kurį tuo metu atliekate, pavyzdžiui, nenukelsite kojos nuo greičio pedalo, mėšlungis vis stiprės ir galiausiai koja taps nelanksti. „Netikėtas mėšlungis gali būti pavojingas, nes iš karto sutelkiamas dėmesys į tai, ką pajutote, atitraukiant dėmesį nuo to, kas vyksta kelyje. Taip pat gali kilti keblumų su reakcija ir galite spustelėti pedalą skaudančia koja”, – perspėja „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai.

Jei planuojate ilgą kelionę, visuomet suplanuokite sustojimus kas dvi valandas. Pertraukų metu rekomenduojama atpalaiduoti ir pamankštinti kojas atliekant paprastus pratimus. Atsisėskite, pakelkite kojas remdamiesi į grindis kojų pirštais ir ratais sukite pėdomis. Norėdami ištempti blauzdos raumenis, turėtumėte atsistoti maždaug 60 cm nuo sienos ir, nepakeldami kulnų nuo žemės, lenktis į priekį, kad paliestumėte sieną. Tokioje pozicijose turėtumėte išsilaikyti keletą sekundžių.*

* www.livestrong.com

Renault vairavimo mokyklos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti