Kaip Klaipėdoje bus tikrinamas bilietas, pažymėtas banko kortele?

11 gegužės 02:57 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Netrukus Klaipėdos keleivinis transportas pasiūlys naują apmokėjimo už kelionę būdą – bekontaktine banko kortele. Ji bus patogi retai viešuoju transportu besinaudojantiems klaipėdiečiams ir miesto svečiams.

Išbandę bankinių kortelių veikimą prie bilietų skaitytuvo, imituojančio realias kelionės sąlygas, dabar  tikriname, kaip bilietų patikrinimo metu veikia kontrolieriaus įranga . Čia jūs matote keleivių kontrolės veiksmus. Visų rūšių bilietų kontrolė bus vykdoma su tuo pačiu bilietų tikrinimo aparatu.

Vaizdo įraše iš dešinės į kairę: tikrinamas bilieto galiojimas Klaipėdiečio kortelėje (ji turi įprastą e.bilieto kortelės funkcionalumą), MasterCard kortele, programėlės vienkartinis QR ir  telefonas, susietas su banko kortele.

Visais atvejais procedūra vyksta sklandžiai. Kontrolės metu tikrinama, ar yra galiojantis pažymėtas bilietas konkrečiame autobuse. Jokie kitokie veiksmai, nuskaitymai nėra vykdomi.

Bekontakčius mokėjimus kortele palaikančios e. bilietų sistemos diegėjai yra sertifikuoti VISA/MasterCard, taip pat visa kortelių duomenis apdorojanti informacinė sistema atitinka visus keliamus saugumo reikalavimus ir yra audituota.

klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka