„Kauno autobusai“ darbuotojai supažindino mažuosius kauniečius su viešuoju transportu

vasario 01 05:03 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Judriose miesto gatvėse yra nepaprastai svarbu ne tik tai, kad tvarkingai ir saugiai judėtų transporto priemonės, kur kas svarbesnis yra pėsčiųjų sąmoningumas ir elgesys. Daugiausiai vargo ir rūpesčio kyla dėl pačių mažiausiųjų – ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų auklėtinių. Pirmąsias savarankiškas keliones įveikti sunku, tam reikia daug pasiruošimo ir drąsos.

 

 

Norėdami pagelbėti tėveliams kuo anksčiau suformuoti mažųjų eismo dalyvių savarankiškumo ir savisaugos įgūdžius, išmokyti saugaus elgesio gatvėje, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau Kauno apskr. VPK) kartu su UAB „ARV-Auto“ įrengė saugaus eismo klasę, kurioje pradėtos vesti saugaus eismo pamokėlės. Prie pirmosios pamokos noriai prisijungė ir bendrovės „Kauno autobusai“ darbuotojai, supažindinę mažuosius kauniečius su Kauno gatvėmis riedančiu viešuoju transportu.

Sausio 23 d. Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos bei Kelių policijos valdybos pareigūnai pakvietė moksleivius į naująją Saugaus eismo klasę. Naujos edukacinės erdvės atidarymo metu policijos bei bendrovės „ARV-Auto“ atstovai linkėjo vaikams pasisemti kuo daugiau naujų žinių apie saugumą kelyje, visiems visuomet būti saugiems ir atsargiems kelyje. „Mūsų, Kauno apskrities policijos pareigūnų, tikslas – tai, kad nežūtų ir nebūtų sužalotas nė vienas vaikas. Norime, kad visi mažieji eismo dalyviai būtų saugūs ir tikime, kad ugdant vaikus nuo pat mažens galima pasiekti puikių rezultatų“, – teigia Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojas Darius Pliavga.

Vaikai saugaus eismo klasėje mokėsi svarbiausių eismo taisyklių, galėjo įsijausti į pėsčiųjų ir vairuotojų vaidmenis. O po visų pamokų reikia grįžti namo – išėjus į lauką, aikštelėje mažųjų laukė raudonas bendrovės „Kauno autobusai“ autobusas. Edukacinės programos dalyvius bendrovės atstovė Ramunė Tarandė supažindino su pagrindinėmis taisyklėmis: kur reikia laukti autobuso, kaip teisingai įlipti į autobusą, pro kurias duris išlipti, kaip pažymėti elektroninį bilietą, kokių taisyklių privalu laikytis transporto viduje ir kaip visuomet kelyje išlikti saugiems.

„Tokios edukacinės veiklos yra itin svarbios, nes padeda mažiesiems eismo dalyviams išmokti saugaus elgesio kelyje taisyklių, suteikia pasitikėjimo pradedant savarankiškas keliones mieste viešuoju transportu, formuoja savisaugos įgūdžius. Tai lemia, jog vaikai, išėję į miesto gatves, įsėdę į autobusą ar troleibusą, žino, kaip save apsaugoti, todėl ir tėvai gali jaustis ramiau“, – teigia bendrovės atstovė R. Tarandė ir pažada, jog bendrovė prie tokių edukacinių užsiėmimų sieks prisijungti reguliariai.

Bendrovės „Kauno autobusai“ informacija ir nuotrauka