Kauno troleibusams – jau penkiasdešimt penkeri

04 sausio 05:03 2021 Spausdinti straipsnį Istorija Lankytojai

Turbūt mažai kam yra žinoma 1963-ųjų metų data, kuomet Kauno miesto vykdomojo komiteto sprendimu buvo nuspręsta statyti troleibusų depą bei pirmąją kontaktinę liniją. Būtent tokio sprendimo dėka šiandien kauniečiai ir miesto svečiai gali džiaugtis modernia bei patogia miesto viešojo transporto priemone, sujungiančia daugybę skirtingų miesto taškų.

 

 

Galutiniam tikslui įvykdyti buvo pastatytas depas su visais pagalbiniais pastatais,  administracijos patalpomis, įrengtos dvi traukos pastotės, transformatorinė, nutiesta iš Rokų į Šančius 110 kilovoltų aukštos įtampos elektros laidų linija, apie 50 kilometrų įvairių kabelinių linijų ir 20 kilometrų kontaktinės linijos.

1965 metų gruodžio 22 dieną įvyko naujosios linijos išbandymas, o istorine diena Kauno miestui tapo tų pačių metų gruodžio 31 d., kuomet troleibusas išvyko į pirmąjį oficialų troleibusų maršruto atidarymo reisą. Per tą patį vakarą transporto priemone važiavo daugiau kaip 4 tūkstančiai, o per pirmąją 1966-ųjų metų savaitę – net 75 tūkstančiai keleivių.

Nuo to laiko ši populiari transporto priemonė buvo plečiama tiesiant kontaktines linijas, didinant troleibusų maršrutus ir kilometrus bei, žinoma, pačių troleibusų skaičių.

Švenčiant 55-uosius šio reikšmingo viešojo transporto istorijoje įvykio metus, UAB „Kauno autobusai“ sveikina Kauno miestą su šiuo itin svarbiu istoriniu žingsniu modernėjančio Kauno link.