Kauno viešasis transportas tarp 2022 m. Žaliųjų pirkimų lyderių

01 birželio 03:39 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Gegužės 25 dieną  įvyko Aplinkos ministerijos organizuojami 2022 m. Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai, kurių metu įteiktos padėkos žaliausius viešuosius pirkimus 2022 – aisiais įvykdžiusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams. Lyderių gretose – UAB „Kauno autobusai“ naujų transporto priemonių pirkimas.

Aplinkos ministerija apdovanojo tuos, kurie 2022 m. lyderiavo žaliųjų viešųjų pirkimų srityje ir užtikrino žaliuosius pirkimus paslaugų, maisto ir maitinimo, transporto priemonių bei transporto paslaugų kategorijose. Kauno miesto savivaldybės kontroliuojamai įmonei UAB „Kauno autobusai“  skirtas apdovanojimas už žaliausią pirkimą transporto priemonių ir paslaugų kategorijoje – naujų dujinių hibridinių transporto priemonių įsigijimą.

2022 m. rudenį UAB „Kauno autobusai“ pasirašė 21,5 mln. sutartį dėl 64 naujų hibridinių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų įsigijimo – 39 standartinio dydžio (12 metrų) bei 25 trijų ašių (18 metrų). Skaičiuojama, kad per metus naujieji hibridiniai autobusai sutaupys apie 694,2 tonų CO2 lyginant su senaisiais autobusais, o kuro sąnaudos sumažės net 15–18 proc.

„Pernai baigta įgyventi 24 mln. eurų vertės sutartis dėl naujų 100 hibridinių autobusų. Vos per kelerius praėjusius metus įsigyti mažos talpos autobusai „Mercedes-Benz“, 25 „Temsa LF12“ autobusai ir stipriai atnaujintas troleibusų parkas naujais 85 „Solaris“ troleibusais. Siekiame, kad Kauno viešojo transporto parkas taptų modernus ir šiuolaikiškas, todėl tęsiame transporto priemonių atnaujinimą ir toliau. Jau šiais metais į Kauno gatves išriedės nauji dujinių hibridiniai autobusai, kurie įsigyti įvertinus ne tik ekonominį, bet ir aplinkosauginį naudingumą“ – teigė UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Naujų dujinių hibridinių autobusų pirkimo sąlygos buvo sudaromos remiantis gyvavimo ciklo metodika siekiant įvertinti naujų transporto priemonių įsigijimo sąnaudas, transporto priemonių poveikio energetikai ir aplinkai sąnaudas, atsižvelgiant į transporto priemonių energijos suvartojimą, išmetamą CO2 kiekį, išmetamą azoto oksidų kiekį ir ne metano angliavandenilių kiekį. Ekonomiškai naudingiausiu pasiūlymu buvo išrinktas mažiausių sąnaudų pasiūlymas.

Bendrovė patikina, kad ir toliau sieks tvarumo, stengiantis vykdyti žaliuosius viešuosius pirkimus, o šių siekių įgyvendinimui tikisi ir palankaus tiekėjų požiūrio teikiant pasiūlymus dėl tvarumo skatinimo priemonių bei žaliųjų reikalavimų pritaikymo pirkimų sąlygose.

UAB „Kauno autobusai“ ir toliau rengia transporto priemonių atnaujinimo projektus atsižvelgiant ir į alternatyviuoju kuru varomų transporto priemonių galimybes. Tikimasi, kad sparčiai jaunėjantis ir modernėjantis viešojo transporto parkas ne tik užtikrins geresnę paslaugų kokybę, skatins darnų judumą mieste, bet ir prisidės prie transporto sektoriaus taršos mažinimo.

„Kauno autobusai” informacija 

Linos Jakubauskienės nuotrauka