Keleivių vežėjai Konkurencijos taryboje svarstė leidimų maršrutams pratęsimo klausimą

31 sausio 06:04 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas, viceprezidentas Rimantas Martinavičius, TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašius bei teisininkė Giedrė Čiuladienė sausio 30-ąją susitiko su LR Konkurencijos tarybos pirmininku Šarūnų Keserausku.

 

 

 

„Pastaruoju metu keleivių vežėjams, vežantiems keleivius tolimojo susisiekimo maršrutais, ypač opus leidimų maršrutams pratęsimo klausimas. Iš pradžių Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) buvo nusprendusi leidimus pratęsti dar penkeriems metams, tačiau po aptarimų su Konkurencijos taryba persigalvojo ir sutrumpino terminą iki trejų metų, pabrėždami, kad LTSA per trejetą pasirengs konkursų organizavimui. Tačiau nebuvo atsižvelgta į tai ir vežėjams reikia laiko būsimiems konkursams pasirengti“, – pasakoja R. Martinavičius.

Vežėjai Š. Keserauskui išdėstė savo požiūrį. „Šiuo metu rinkoje dirbančios keleivinio transporto įmonės investuoja nemenkas lėšas įsigydami naujas transporto priemones, tvarkydami infrastruktūrą, investuodami į darbuotojus, įvairius projektus. Mes neprieštaraujame konkursams, tačiau manome, kad jiems pasirengti turi būti skirtas ilgesnis nei trejų metų terminas“, – teigia R. Martinavičius.

Pasak jo, diskusija su Konkurencijos tarybos atstovais buvo konstruktyvi, vežėjai buvo išklausyti. „Išsakėme savo poziciją, priminėme, kad konkurencija rinkoje ir taip egzistuoja. Tolimojo susisiekimo maršrutais keleivius veža apie 50 vežėjų, konkursus jau dabar galima skelbti naujiems maršrutams. Tačiau numačius per trumpą pasirengimo terminą, dabar keleivius tolimojo susisiekimo maršrutais vežantys vežėjai gali atsidurti prastesnėje padėtyje nei į rinką ateinantys nauji“, – kalba „Linavos“ viceprezidentas.

Pasak jo, LTSA šis klausimas bus svarstomas artimiausiu metu. „Viliamės, kad į mūsų pastabas bus atsižvelgta, kad leidimai vežti keleivius tolimojo susisiekimo maršrutais bus pratęsti dar penkeriems metams“.

Asociacijos „Linava“ prezidentas su Konkurencijos tarybos pirmininku taip pat aptarė civilinio draudimo klausimus.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka