Keleivių vežėjai piktinasi: socialiniam modeliui išnagrinėti – pernelyg mažai laiko

21 gegužės 03:36 2015 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai

iveco3Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mokslininkų grupė parengė socialinį modelį, kuriuo, kaip teigiama, siekiama užtikrinti ekonominę ir socialinę visuomenės gerovę. Naktį iš gegužės 18 į 19-ąją dokumentas paskelbtas Teisės aktų projektų informacinėje sistemoje.

 

Socialinis modelis apima gausybę įvairių sričių: darbo santykius, užimtumo skatinimą, tvaresnį socialinį draudimą ir skurdo mažinimą. Dokumente – priimtas naujas Darbo kodeksas, ir nauja socialinio draudimo įstatymo redakcija, keičiasi kiti įstatymai.

„Socialiniame modelyje – daugybė naujovių tiek darbdaviams, tiek darbuotojams. Tai – didžiulės apimties įstatymų paketas, kuriam išnagrinėti reikia nemažai laiko. Stebina, kad pasiūlymus dėl socialinio modelio būtina pateikti iki gegužės 25-osios. Tokiam svarbiam dokumentui išnagrinėti skirtos vos keturios darbo dienos“, – piktinasi asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Jevgenijus Stolovickis.

Pasak jo, vargu, ar vežėjams per keletą dienų pavyks įsigilinti į dokumentus ir pateikti pasiūlymus dėl jo pataisų. „Jei naujajam socialiniam modeliui bus pritarta, tiek darbdavių, tiek darbuotojų lauks esminės permainos. Todėl manau, jog jam aptarti reikia kur kas daugiau laiko“, – kalba J. Stolovickis.

Mokslininkų parengtam socialinio modelio projektui pirmiausia turės pritarti Trišalė taryba, tik po to jį imsis svarstyti Seimas. Seimui patvirtinus, socialiniam modeliui turės pritarti ir Lietuvos Prezidentė.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

 

 

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.