Keleivių vežėjai Susisiekimo ministerijoje aptarė Leidimo išdavimo taisyklių projektą

26 liepos 06:14 2019 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Asociacijos „Linava“ bei Lietuvos keleivių vežimo asociacijos bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovai liepos 25-ąją lankėsi Susisiekimo ministerijoje, kur aptarė Leidimo išdavimo taisyklių projektą, taip pat keletą kitų klausimų. Susitikime, be Susisiekimo ministerijos, dalyvavo ir Lietuvos transporto saugos administracijos atstovai.

 

Pasak Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidento Gintaro Nakučio, susitikimas buvo konstruktyvus, apsikeista nuomonėmis dėl projekto, kalbėta apie pereinamąjį laikotarpį, per kurį vežėjai galėtų pasirengti naujos tvarkos įsigaliojimui.

„Nusprendėme, jog vežėjai Susisiekimo ministerijai dar kartą pateiks savo pastabas bei pasiūlymus, remiantis jais, projektas bus patikslintas ir dar kartą pateiktas svarstyti“, – sako G. Nakutis.

Konstruktyvia diskusija liko patenkintas ir asociacijos „Linava“ viceprezidentas Rimantas Martinavičius. „Jau tampa akivaizdu, kad esminių pakeitimų Leidimo išdavimo taisyklių projekte pasiekti nepavyks. Galime siekti, kad situacija būtų švelnesnė, kad atsirastų tam tikros saugumo sistemos, kurios užkirstų kelią chaosui rinkoje. Gerai, kad Susisiekimo ministerija į situaciją žiūri tolerantiškai. Ankstesni susitikimai su ministerijos atstovais būdavo aštresni, jie nėjo į kompromisus. Dabar vežėjams leista išsakyti savo mintis, poziciją, suteikta laiko pateikti naujus pasiūlymus“, – dėsto R. Martinavičius.

Jo teigimu, susitikime aptarta ir daugiau svarbių klausimų. „Linavos“ viceprezidentas patenkintas ir tuo, jog abi keleivių vežėjų asociacijos bendradarbiauja, šiuo klausimu jų pozicija yra vieninga.

LTSA per tris savaites pažadėjo pateikti Autobusų stočių nuostatų pakeitimų projektą, kur bandys nuostatas suderinti su parengtomis Taisyklėmis. Taip pat žadama atsižvelgti į vežėjų išsakytas pastabas.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka