Keleivių vežėjai turėjo progos susipažinti su „Altas Auto“ elektriniais autobusais

17 gegužės 04:47 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Naujienos

Lietuvos keleivių vežimo asociacija (LKVA) inicijavo išvyką į autobusų gamintojų „Altas Auto“ įmonę, kur keleivių vežėjai galėjo susipažinti su pirmaisiais „Altas Auto“ drauge su elektros pavarų gamintoju „Elinta Motors“ sukurtais elektriniais autobusais.

„Pakvietėme dalyvauti ne tik priklausančius mūsų asociacijai, bet ir kitus vežėjus. Buvo įdomu susipažinti su miesto bei priemiesčio vežimams skirtais mikroautobusais, taip pat apžiūrėti gamyklos patalpas“, – sakė LKVA prezidentas Gintaras Nakutis.

Pasak G. Nakučio, nemaža dalis keleivių vežėjų lankėsi „Altas Auto“ tada, kai jie įsikūrė naujose gamybinėse patalpose Plikiškių kaime, Vilniaus rajone. Nuo tada gamybos procesas dar labiau patobulėjo.

„Keleivių vežėjai ypač domisi alternatyviais degalais varomomis transporto priemonėmis, kadangi iki 2029-ųjų turės jomis pakeisti varomas dyzelinu. Džiaugiamės, kad Lietuvoje yra gamintojas, kurio gaminiai populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. „Altas Auto“ savo gaminiais užpildo itin svarbią nišą – nedidelės talpos elektrinių autobusų. Mūsų šalies keleivių vežėjams, norintiems susipažinti su moderniomis naujovėmis, jau nereikia važiuoti į užsienį – jos čia pat, Lietuvoje“, – pabrėžia G. Nakutis.

Autobusus apžiūrėjusiam Raseinių autobusų parko direktoriui Kęstučiui Derliūnui jie paliko gerą įspūdį: „Apžiūrėti lietuviškus autobusus buvo labai įdomu. Kol kas, žinoma, šios transporto priemonės brangokos, bet tikimės iki 2030-ųjų daugiau įvairių fondų ir skatinimo programų paramos, kad galėtume įsigyti ekologiškų transporto priemonių. Puiku, kad Lietuva turi tokį gamintoją. Vidutinės klasės elektriniai autobusai Europoje kol kas reti, manau, „Altas Auto“ su naujaisiais gaminiais užims kol kas dar neužimtą nišą“.

Naujieji elektriniai autobusai sudomino ir klaipėdiškius. „Jau eksploatuojame Lietuvoje sukurtus „Dancer“ elektrinius autobusus. Labai smagu, kad Lietuvoje atsirado dar vienas gamintojas, siūlantis rinkai inovatyvius ateities gaminius. Turėjome progos pasivažinėti naujuoju elektriniu autobusu: nustebino, kaip jis gerai pagamintas, jo techniniai parametrai. Labai apgalvotai išdėstytos baterijos, autobusas stabilus, važiuoja tyliai Džiaugčiausi turėdamas galimybę Klaipėdos autobusų parką papildyti dar vienu lietuvišku gaminiu“, – sako UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas.

„Susipažinome su inovatyviais transporto priemonių gamybos sprendimais, taip pat turėjome progą susipažinti ir išbandyti patį naujausią produktą – elektrinį mažos talpos autobusą. Viskas kuriama ir gaminama čia pat – Lietuvoje! Net baterijos gaminamos lietuviškos – „Elinta Motors“. Dėkojame už galimybę ir tikimės, kad tokios transporto priemonės jau netrukus užpildys Lietuvos kelius ir gatves“, – galimybe apsilankyti įmonėje „Altas Auto“ džiaugėsi ir Rokiškio autobusų parko atstovai savo feisbuko puslapyje.

Daugiau apie lietuviškus elektrinius autobusus rasite čia:

http://ebus.lt/altas-auto-pristate-pirmuosius-elektrinius-autobusus/

Lina Jakubauskienė

Gintaro Nakučio nuotraukos

 

  • 2-altas1
  • 2-altas