Klaipėdoje jau galima pildyti pradinuko bilietą

17 rugpjūčio 03:55 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Jau dabar, dar prieš prasidedant mokslo metams, galima pildyti terminuotą Pradinuko bilietą. Šis tik I (miesto) zonoje galiojantis bilietas suteikia papildomą, dar didesnę nei kitiems Klaipėdos moksleiviams lengvatą 1-4 klasių mokiniams.  Bilietas kainuoja 10 eurų ir galioja 9 mėnesius darbo dienomis nuo rugsėjo 1 iki gegužės 31darbo dienomis.

Prašytume nuo pat pirmųjų savarankiškų kelionių pratinti vaiką prie galiojančios tvarkos. Į autobusą įlipama per priekines duris, išlipama per kitas. Bilietą būtina žymėti kiekvieną kartą važiuojant, jis galioja tik su mokinio pažymėjimu. Jei mokinio pažymėjimas elektroninis, bilietu galima pildyti jį (nereikia atskiros e.bilieto kortelės).

Šis ypatingų lengvatų bilietas buvo įteisintas Klaipėdos miesto tarybos sprendimu ir finansuojamas iš miesto savivaldybės biudžeto. Pernai tokių bilietų tėveliai nupirko per du tūkstančius, tai leido jiems taupyti šeimos biudžetą. Pirkti galima ir kioske, tačiau mes skatintume internetinį pirkimą: jeigu vaikas pamestų kortelę, internetinis pirkimas leidžia perkelti bilietą į naują kortelę be jokių papildomų dokumentų.

Neabejojame, kad prieš išleisdami pradinuką į savarankiškas keliones, tėveliai prieš tai keletą kartų pavažiuos kartu, paaiškindami mažajam saugios ir patogios kelionės į mokyklą ir atgal taisykles.

klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka