Kubos viešasis transportas

sausio 28 05:31 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Kuba – unikali šalis jau vien dėl to, kad jos gyventojams neleidžiama turėti nuosavų automobilių. Tiesa, komunistinis režimas šalyje nuolat švelnėja. Atšaukiama vis daugiau ankstesnių draudimų, taigi galima tikėtis, jog ir šis anksčiau ar vėliau bus panaikintas.

Viešasis transportas šalyje veikia itin originaliai. Ties išvažiavimu iš miestų yra tam tikros vietos, kur žmonės laukia pravažiuojančių valdiškų transporto priemonių. Jos privalo sustoti ir paimti laukiančius keleivius. To nepadariusieji vairuotojai yra baudžiami.

Šalyje labai trūksta viešojo transporto priemonių. Autobusai labai seni, kai kurie – perdaryti iš krovininių automobilių. Tiesa, keliuose ir gatvėse jau galima pamatyti ir naujesnių transporto priemonių, dažniausiai – kinietiškų.

Šįkart teko lankytis nuostabaus grožio Chuventudo saloje (Isla de la Juventud), kuri vis dar nėra tokia populiari tarp turistų, kokia galėtų būti. Galbūt todėl, jog čia beveik nėra viešbučių ar restoranų, užsieniečiams įprasto komforto. Trūksta ir maisto produktų, įprastų atvykėliams. Tik unikali, civilizacijos mažai paliesta gamta, smėlėti pliažai ir žydras jūros vanduo.

Sala – antroji pagal dydį Kuboje. Jos plotas – 2 419 kv. metrų, joje gyvena per 86 tūkst. žmonių.

Ypač nustebino Chuventudo viešasis transportas. Keleiviai čia tebevežami arkliais kinkytais vežimais. Autobusų įvairovė – didžiulė. Transporto priemonės – nenusakomo amžiaus, neaišku, kada, kur ir kaip pagamintos. Įprasta keleivius vežti sunkvežimių kėbule ar neįprastais autobusais, sumontuotais ant rusiškų ZIL ar kitų krovininių transporto priemonių važiuoklės.

Vietos gyventojai juos vadina „kupranugariais“. Į tokį gigantišką autobusą telpa apie tris šimtus žmonių. Beje, Havanoje tokių transporto priemonių matyti jau neteko. Matyt, jos veža keleivius tik provincijoje.

Važiuoti Kubos viešuoju transportu neteko – sakoma, kad šių paslaugų lygis yra labai žemas. Turistams Kuboje siūlomi specialūs turistiniai taksi, kuriuos galima užsisakyti iš viešbučio.

Austėja Jakubauskaitė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.