Lauknešėlis giminaičiui užsienyje – autobusu

17 rugsėjo 04:39 2012 Spausdinti straipsnį Patirtis

Siuntos autobusais – bene sparčiausias jų pristatymo būdas. Autobusu į bet kurį Lietuvos miestą siunčiami daiktai ar dokumentai iki gavėjo dažniausiai nukeliauja vos per keletą valandų.

Paslauga populiarėja

Perduoti siuntas autobusu tampa vis populiariau ne tik tarp didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių gyventojų. Siuntų terminalai, kur galima palikti ar atsiimti siuntinį, jau įrengti kone kiekvieno miesto autobusų stotyje.

„Žmonės turėtų žinoti – siuntas pristatome ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir į mažesnius miestelius, kur nėra siuntų skyrių. Taip pat galima siųsti siuntinį ir į ten, kur nėra tiesioginio autobuso reiso“, – aiškina „Siuntos autobusais“ Kauno terminalo vadovas Robertas Jasinskas.

Tai tapo įmanoma po to, kai didžioji dalis stočių pasirašė tarpusavio sutarimą, kuriuo remiantis siuntos siunčiamos per Kaune esantį centrinį „Siuntos autobusais“ terminalą. Kauniečiai įdiegė programinę įrangą, suteikiančią galimybę gabenti tranzitines siuntas, tuo pačiu gerokai išplėsdami vežimų geografiją. Dabar kiekvienos autobusų stoties darbuotojai turi galimybę priimti siuntą į bet kurią Lietuvos vietovę, net jei į ten ir nėra tiesioginio autobuso reiso.

Siuntų autobusais paslauga nuolat tobulinama. „Siuntą galima palikti bet kuriuo patogiu metu stoties siuntų skyriuje – nereikia taikytis prie autobuso atvykimo laiko ar laukti atkeliaujančių daiktų degalinėse ar prekybos centrų aikštelėse“, – sako R. Jasinskas. Patogu ir tai, jog siunčiant siuntą autobusu, jos nebūtina atnešti jau supakuotos, nereikia sukti galvos, kur rasti tinkamą voką ar dėžutę – siuntas mielai supakuoja siuntų terminalo darbuotojai.

Siuntos autobusais nukeliaus ir į užsienį

Pastaruoju metu vis daugiau tautiečių naudojasi ir siuntų gabenimo autobusais į užsienį paslaugomis. Siuntas autobusais jau galima išsiųsti net į 26 Europos šalis: Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją ir kt. „Tarptautinių siuntų paslauga sparčiai populiarėja – ne vienas iš mūsų turime giminaičių, gyvenančių ar studijuojančių ne Lietuvoje, kuriems dažniau ar rečiau siunčiame lietuviškų lauktuvių. Dažniausiai siuntiniai autobusais gabenami į Didžiąją Britaniją, Vokietiją bei Ispaniją“, – vardija R. Jasinskas.

Klientams patogu ir tai, jog siuntos, paliktos „Siuntos autobusu“ terminaluose, užsienyje pristatomos tiesiai į gavėjo namus. Tačiau tam, kad nekiltų nesusipratimų, siuntėjas privalo tiksliai užrašyti gavėjo pašto indeksą. „Vis dar pasitaiko, kad šiam skaičių deriniui siuntėjas neskiria reikiamo dėmesio. Pasitaiko atvejų, kuomet žmogus nori siųsti siuntą į Birmingamą, o pašto indeksas byloja, kad ji turi keliauti į Londoną. Kad siunta neklaidžiotų užsienio miestų platybėse, mūsų darbuotojai privalo kruopščiai tikrinti gavėjo duomenis“, – aiškina R. Jasinskas”. Jei pristatyti siuntos į namus nėra galimybės, dėl jos pristatymo vietos su kiekvienu gavėju tariamasi individualiai.

„Siųsti siuntas per „Siuntos autobusais“ yra patikimiau ir saugiau nei jas patikėti neaiškioms mikroautobusais gabenančioms įmonėms ar privatiems asmenims. Mes garantuojame, kad siunta nedings, nukeliaus saugiai ir laiku. Be to, siuntėjas turi galimybę už atitinkamą mokestį papildomai apdrausti savo siuntinį“, – pabrėžia R. Jasinskas.

Siųsti galima ne viską

Į svečias šalis autobusais keliauja įvairūs daiktai. Paklaustas, ką dažniausiai į užsienį siunčia lietuvaičiai, R. Jasinskas atsako – autobusais vežami įvairūs buitiniai prietaisai, paveikslai, buitinės prekės, o į Didžiąją Britaniją – maisto produktai.

Vis dėlto žmogus, perduodantis siuntą nugabenti autobusu, turėtų žinoti: yra daiktų, kurių siuntimą į svečias šalis riboja įstatymai. Draudžiamų daiktų sąrašas yra ganėtinai ilgas, todėl siuntėjas, prieš perduodamas siuntą, turėtų jį kruopščiai išsinagrinėti.

„Į visas šalis negalima siųsti alkoholio, tabako. Lietuviškos duonos ar lašinių skonio pasiilgusius lietuvaičius pavyks pradžiuginti tik tuo atveju, jei jie gyvena Anglijoje – maisto produktų į kitas šalis siųsti negalima. Norint pasiųsti susirgusiam užsienyje giminaičiui vaistų, tai irgi pavyks padaryti ne visuomet – kiekvienoje šalyje apribojimai vaistams skirtingi“, – aiškina R. Jasinskas.

Norint įsitikinti, kad siuntose nėra draudžiamų daiktų, visos tarptautiniais maršrutais gabenamas siuntos išpakuojamos ir patikrinamos. „Tokiu būdu išvengiame nemalonumų, kurie gresia siuntėjui ar vežėjui už draudžiamų daiktų gabenimą“, – sako R. Jasinskas. Beje, dera žinoti, jog atsakomybė už bandymą siųsti draudžiamą daiktą tenka siuntėjui.

Ribojamas ir tarptautiniais maršrutais gabenamų siuntų dydis. Vienas paketas negali sverti daugiau kaip trisdešimt kilogramų, maksimalus leidžiamas paketo dydis, kurį sudaro paketo ilgio ir apimties suma, yra 419cm.

Konkurencija didelė

Šiuo metu Lietuvoje siuntų pristatymo paslaugas teikia per 70 įmonių. „Nors konkurencija gana didelė, mes jos nejuntame. Mums siuntų gabenimas – tik papildoma paslauga šalia keleivių vežimo. Tačiau, norėdami atrasti savo vietą rinkoje, siekiame sukurti išskirtinę vertę klientui sukuriančią paslaugą“, – teigia R. Jasinskas.

„Siuntos autobusais“ iš kitų analogiškas paslaugas teikiančių įmonių išsiskiria pristatymo greičiu. Lietuvoje adresatą siuntinys gali pasiekti vos per keletą valandų, nugabenti siuntą į užsienį užtrunka ilgiau – nuo vienos iki keturių darbo dienų. „Tarkim, į kaimyninę Latviją siuntos nuvežamos per vieną darbo dieną, o į tolesnius kraštus jos keliauja ilgiau – pristatymo greitis priklauso nuo adresato buvimo vietos“, – sako R. Jasinskas.

Konkuruojant su kitomis siuntų gabenimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis, įtakos turi ir pristatymo kainos. Jos priklauso nuo siuntos svorio bei šalies, į kurią keliauja siuntinys.

„Siuntos autobusais“ gali savo klientams pasiūlyti patrauklius įkainius. „Pavyzdžiui, penkis kilogramus sveriantis siuntinys Lietuvoje adresatą pasieks už 8–15 Lt, kaimyninėje Latvijoje – už 32 litus, Anglijoje – už 60 Lt. Tačiau jei siuntėjas pageidaus tokio pat dydžio siuntą perduoti į tolimąją Portugaliją, jis jau turės sumokėti 170 litų“, – vardija „Siuntos autobusais“ Kauno terminalo vadovas.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

2 Comments

 1. siuntu tarnyba
  19 sausio, 09:51 #1 siuntu tarnyba

  Iš tiesų įvairius daiktus, maisto produktus ir kt. iš vienos šalies pervežti į kitą yra daug pigiau ir patogiau nei siųsti. Ir svarbiausia – tai greičiausias gabenimo būdas!

  Reply to this comment
 2. siuntu tarnyba
  19 sausio, 09:52 #2 siuntu tarnyba

  Iš tiesų įvairius daiktus, maisto produktus ir kt. iš vienos šalies pervežti į kitą yra daug pigiau ir patogiau nei siųsti. Ir svarbiausia – tai greičiausias gabenimo būdas.

  Reply to this comment

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.