LAZ-698 „Karpaty“ – vienintelis ir nepakartojamas

rugsėjo 30 04:20 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Muziejus

laz-karpatyPusantraaukštį turistinį autobusą LAZ-698 „Karpaty“ Lvovo autobusų gamyklos konstruktoriai sukūrė drauge su vengrų kompanija NABI 1960-ųjų kovą. Buvo pagamintas vos vienas originalios transporto priemonės egzempliorius.

 

 

Lyginant su visais ankstesniais LAZ autobusais, „Karpaty“ būta neįtikėtinai daug komforto elementų. Be lėktuvams būdingų sėdynių su atskirais reguliuojamais atlošais, autobuse buvo rūbinė, nedidelė virtuvėlė ir tualetas (nepamirškime, jog visa tai – 1960-aisiais!).

Autobuso salone montuota garso įranga, o dalis stogo buvo atstumiama, kad karštu oru salonas būtų geriau vėdinamas. Galinė autobuso dalis buvo šiek tiek paaukštinta, kad būtų galima padidinti bagažo skyrių.

Autobuse buvo sumontuotas „ZIL-130“ 150 AG variklis, hidromechaninė automatinė pavarų dėžė. Pakaba – pneumatinė, nepriklausoma, su stabilizatoriumi.

Dalis kėbulo apdailos buvo pagaminta iš diuraliuminio. LAZ-698 ilgis – 9220 mm, plotis – 2500 mm, aukštis – 3100 mm. Salone buvo sumontuotos dvidešimt keturios sėdynės.

 

eBus.lt

Nuotrauka – iš archyvo