„Leap” — autobusai, keičiantys požiūrį į viešąjį transportą

30 kovo 04:44 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės

JAV, San Franciske, veikia itin originali viešojo transporto sistema, pavadinta „Leap”. Naudodamasis išmaniuoju telefonu, kiekvienas žmogus gali užsisakyti vietą artimiausiame autobuse ir sumokėti kelionę autobusu.

„Leap” autobusai važinėja ne pagal grafiką, tačiau atvažiuoja į stotelę ne rečiau kaip kas 10-15 minučių. Kol kas autobusai važinėja tik vienu San Francisko maršrutu. Autobusų eismą bei tuščias vietas juose galima stebėti įsidiegus specialius iOS ar Android priedėlius.

Kiekvienoje transporto priemonėje įdiegtas WiFi internetas, taip pat yra šaldytuvai su užkandžiais, jogurtais ir sultimis. Važiuojant autobusu, išmaniuoju telefonu galima užsisakyti kavos. Transporto priemonės važiuoja naudodamos suspaustas gamtines dujas.

„Leap“ servisą žadama plėsti – kol kas San Franciske, o vėliau – ir kituose JAV miestuose. Vienos kelionės kaina – 6 doleriai (palyginimui – vienkartinė kelionė San Francisko viešuoju transportu kainuoja suaugusiam 2,25 dolerio). Tiems, kurie įsigyja išsyk keletą kelionių, taikomos nuolaidos – bilietas „Leap“ autobusu kainuoja 5 dolerius.

eBus.lt

Organizatorių nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.