Lietuviai dovanomis keitėsi siųsdami jas autobusais

29 gruodžio 05:27 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Atslūgus šventinių siuntų pikui, kai visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose paskutinėmis dienomis prieš šventes, driekėsi eilės prie siuntų terminalų, atsiėmimo punktų, kurjerių dalinančių siuntas tiesiai iš bagažinės, siuntų sektoriaus atstovai dėkoja darbuotojams ir žmonėms už kantrybę stovint eilėse.

„Visų pirma tai noriu padėkoti „Siuntos autobusais” terminalų darbuotojams, kurie prieš šventines dienas visą dieną matydami nesibaigiančias eiles ir patirdami emocinę bei fizinę įtampą nepalūžo ir dirbo iki galo, kad žmonės eilėse atstovėję neliktų be Kalėdinių dovanų”,- kalbėjo UAB „Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas

Keleivių vežimo ir siuntų bendrovės direktorius apgailestavo dėl susidariusių eilių prie siuntų terminalų. „Buvome paskutinis bastionas siuntų sektoriuje ir kai kiti siuntų nebegalėjo priimti, mes priėmėme ir pervežėme. Be abejo, buvo visko, siuntų kiekiui išaugus kartais, pasitaikė ir klaidų dėl žmogiškojo faktoriaus, tas klaidas kaip įmanoma greičiau ištaisysime”, – teigė L. Skardžiukas.

Ėmėsi netradicinių priemonių siuntų srautui suvaldyti

Vilniaus „Siuntos autobusais” terminalo vadovas M. Mickevičius pasakojo apie papildomas priemones srautams valdyti, prie terminalo buvo statomi autobusai iš kurių siuntos buvo išduodamos pagal miestą iš kurio jos atvyko. „Teko imtis iki šiol nematytų sprendimų, kad pagreitintume siuntų atidavimą ir Kalėdinės dovanos pasiektų žmones visoje pandemijos ir ribojimų suvaržytoje šalyje”.

Karantino metu smarkiai išaugo siuntų pristatymo poreikis, šoktelėję klientų srautai keitė ir kurjerių darbo krūvį, „Siuntos autobusais” kurjeriai šiomis dienomis dirbo nuo 6 val. ryto iki kol reikėjo, neskaičiuojant valandų.

Kaune situacija buvo panaši, Kauno siuntų autobusais terminalo vadovė Indrė Ūsaitė – Šlenderienė pasakojo, kad siuntų terminalas dirbo pilnu pajėgumu, didžiuliam siuntų kiekiui apdoroti buvo padidintas darbuotojų kiekis, dirbo papildomos kasos. Pikui buvo ruoštasi, bet niekas nesitikėjo, kad jis bus tokios apimties.

„Eilės susidarė ne tik dėl padidėjusio siuntų srauto, prie to prisidėjo ir žmonių kiekio terminale ribojimai bei atstumo laikymasis. Noriu patikinti, kad siuntos kurios dar nebuvo atsiimtos, terminaluose bus saugomos 1 mėn. laikotarpį”, – pasakojo I. Ūsaitė – Šlenderienė.

Siuntų kiekis augo

Pirminiais duomenimis „Siuntos autobusais” terminalais buvo persiųsta 3 kartus daugiau siuntų lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. Siuntų atstovai teigia, kad tai lėmė karantino ribojimai ir negalėjimas nuvykti pas artimuosius Kalėdoms, žmonės stengėsi nepalikti artimųjų be dovanų ir jomis keitėsi nuotoliniu būdu, pasinaudodami siuntų sektoriaus paslaugomis.

„Kautros“ informacija ir nuotrauka