Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas susitiko su neįgaliųjų atstovais

05 balandžio 04:12 2019 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Balandžio 4-ąją Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis susitiko su asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentu Ričardu Dubicku. Aptarti abiem šalims aktualūs klausimai.

 

 

 

Pasak R. Dubicko, žmonės su įvairiomis negaliomis, keliaudami viešuoju transportu, vis dar susiduria su problemomis. Viena iš jų – nepritaikytos transporto priemonės, taip pat neapmokyti ar prastai apmokyti vairuotojai.

„Vienas iš pagrindinių mūsų asociacijos tikslų – skatinti vežėjus laikytis socialiai atsakingos keleivių vežimo veiklos principų. Sieksime kaip įmanoma labiau standartizuoti reikalavimus keleivių vežimo paslaugoms teikti, nes keleiviai su specialiais poreikiais turi ribotas galimybes naudotis viešuoju transportu. Jiems būtinas didesnis transporto paslaugų  prieinamumas“, – sako G. Nakutis.

Anot jo, LKVA ketina parengti pavyzdinius kokybinius reikalavimus transporto priemonėms vietinio (miesto) ir tolimojo susisiekimo vežimuose. „Rengdami šiuos reikalavimus, būtinai bendradarbiausime su neįgaliųjų organizacijomis. Mūsų tikslas – kad žmonės su specialiaisiais poreikiais važinėtų patogiai“, – teigia G. Nakutis.

Jo teigimu, tiek priklausančios savivaldybėms, tiek privačios įmonės galės pasinaudoti rekomendacijomis įsigydamos naujas transporto priemones. „Mielai prisidėsime prie rekomendacijų rengimo. Mes, žmonės su negalia, geriausiai žinome, kas mums geriausia ir patogiausia“, – sako R. Dubickas.

Pasak G. Nakučio, svarbu, kad keliavimo sąlygos neįgaliesiems būtų kaip galima labiau vienodos visuose miestuose, tokiu būdu naudotis viešuoju transportu jiems bus paprasčiau.

R. Dubickas pabrėžė, jog ne mažiau svarbūs ir įmonių vadovų bei vairuotojų mokymai. Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ aktyviai dirba ir šia linkme, surengė darbuotojų mokymus ne vienoje šalies keleivinio transporto įmonėje, pasirengę bendradarbiauti ir toliau.

Abiejų asociacijų prezidentai teigė pasirengę bendradarbiauti, aiškintis problemas ir jas šalinti.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka