LKVA kreipėsi į Finansų ir Susisiekimo ministerijas ir Vyriausybės kanceliariją dėl paramos tolimojo susisiekimo keleivių vežėjams

spalio 27 05:08 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Prasidėjus Covid-19 sukeltai pandemijai ir dėl šios priežasties  Lietuvos Respublikos Vyriausybei vasario pabaigoje paskelbus ekstremalią situaciją, o kovo mėnesį ir karantiną, uždarius prekybos centrus ir paslaugų teikimo bei ugdymo įstaigas, mokyklas ir universitetus, rekomenduojant darbą ir mokymosi procesus organizuoti nuotoliniu būdu, primygtinai rekomenduojant gyventojams, ypač vyresniems nei 60 metų, taip pat neįgaliesiems ir pensininkams, kuo mažiau judėti ir keliauti, tolimojo susisiekimo maršrutuose drastiškai sumažėjo keleivių.

Per 4 karantino mėnesius (kovas-birželis), tolimajame susisiekime vežta 72 proc. (arba 1,7 mln.) mažiau keleivių, vežėjai patyrė apie 2,5 mln. Eur nuostolių ir negavo apie 8 mln. Eur planuotų pajamų. Vyriausybei nutraukus karantiną, birželio antroje pusėje vežėjai atnaujino eismą daugumoje aptarnaujamų maršrutų, tačiau birželio-rugpjūčio mėnesiais keleivių buvo vežta tik apie 65 – 70 proc. praėjusių metų lygio, o rugsėjo ir spalio mėnesiais keleivių skaičiaus lygis vėl krito ir sumažėjo iki 50 – 60 proc.

Tokius vienareikšmiškai neigiamus ekonominius rezultatus lėmė ir toliau lemia Covid-19 neigiamas poveikis, kuris, prasidėjus antrai pandemijos bangai bei skelbiant lokalų karantiną kai kuriose savivaldybėse, vėl yra juntamas ir bus juntamas ateityje (ilgalaikėje perspektyvoje) pasibaigus pandemijai ir panaikinus ekstremalią situaciją.

Asociacija prašo išnagrinėti galimybę ir priimti teigiamą sprendimą dėl paramos tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutuose dirbantiems vežėjams:

– paramos finansinis šaltinis – valstybės biudžete 2020 metais numatytos ir, lyginant su 2019 metais, nepanaudotos (sutaupytos) valstybės biudžeto lėšos, skirtos vežėjų išlaidų (negautų pajamų), susijusių su transporto lengvatų taikymu tolimojo susisiekimo reguliariuose maršrutuose, kompensavimui (atlyginimui);

– tikslinis lėšų panaudojimas – paramos lėšos galėtų būti skirtos užskaityti vežėjams per karantiną ir ekstremalią situaciją susidariusioms mokestinėms nepriemokoms valstybės ir Sodra biudžetams padengti;

– paramos administratorius – LTSA, kuri šiuo metu administruoja ir turi visas reikalingas vežėjų ataskaitas apie 2019 ir 2020 metais konkrečiuose maršrutuose konkretiems vežėjams išmokėtas lėšas negautoms pajamoms pagal Transporto lengvatų įstatymą kompensuoti.

Daugiau informacijos rasite čia.

LKVA informacija