LKVA pakvietė vežėjus pasitarti dėl sugriežtintų karantino sąlygų

15 gruodžio 06:44 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Keleivių vežėjams daug klausimų sukėlė LR Vyriausybės priimtas sprendimas dėl judėjimo tarp savivaldybių ribojimo. Lietuvos keleivių vežimo asociacija pakvietė konsultacijai ne tik savo, bet ir asociacijos „Linava“ narius.

 

 

Pasak LKVA prezidento Gintaro Nakučio, dėl maršrutų nutraukimo galioja tokios pat taisyklės, kaip ir lapkričio pabaigoje. Norėdami atsisakyti tam tikrų maršrutų, vežėjai turės pateikti keleivių skaičiaus sumažėjimo duomenis Lietuvos transporto saugos administracijai ir gauti leidimą.

„Susisiekiau su Susisiekimo ministerija klausdamas, ar autobusų vairuotojams nebus užkrauta prievolė tikrinti, kokiu tikslu keleiviai važiuoja į kitas savivaldybes. Mane patikino, kad tokios prievolės nėra. Tikrins policijos atstovai, vairuotojai ar vežėjai neturi teisės atlikti tokių patikrinimų, nebent būtų įpareigoti tai daryti operacijų vadovo“, – sakė G. Nakutis.

Jo teigimu, net jei stotyse policijos pareigūnai patikrintų, ar keleiviai važiuoja į kitas savivaldybes su pateisinama priežastimi, yra dar ir kitos stotelės, kur įlipa kiti keleiviai, visus juos patikrinti būtų sunku. „Įrodyti, kokiu tikslu vyksta į kitą savivaldybę – keleivių reikalas. Mes, vežėjai, turim laikytis tų pačių reikalavimų – užtikrinti atstumą tarp keleivių, dezinfekciją ir panašiai“, – teigė LKVA prezidentas.

Keleivių vežėjai aptarė, kaip ketina važiuoti iki Kalėdų ir po jų. Įmonių vadovai pastebėjo, kad keleivių gerokai sumažėjo, tačiau ypač padaugėjo siuntų, vežamų autobusais. Dalį reisų žadama stabdyti artimiausiu metu, jau šią savaitę, dar vienas mažinimas, atsižvelgus į keleivių srautus, gali būti svarstomas po Kalėdų.

Susirinkusieji taip pat diskutavo apie tai, kad nei didelės, nei savivaldybių valdomos bendrovės negali pasinaudoti paramos priemonėmis nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui, dalijosi patirtimi, kaip keleivinio transporto įmones remia ar gali paremti savivaldybės. „Yra variantų, sprendimų, būdų, kaip mūsų akcininkai – savivaldybės – gali įmones paremti. Tai priklauso nuo savivaldybių tarybų geros valios“, – sakė Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius.

Keleivių vežėjai patikino, kad dalis tolimojo susisiekimo maršrutų išliks, kad būtų užtikrinta bent minimali gyventojų galimybė judėti po Lietuvą – nuvažiuoti į darbą, pas gydytojus ar kitais karantino sąlygose numatytais atvejais.

Lina Jakubauskienė