Marijampolės autobusų parkas išbandys elektrinį autobusą

05 vasario 10:08 2024 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Naujienos

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, Savivaldybės tarybos Ūkio ir verslo vystymo komiteto nariai: pirmininkas Darius Kemeraitis, pirmininko pavaduotojas Tadas Prajara, Ramūnas Burokas, Paulius Marozas ir Vaida Pituškienė, lankėsi įmonėje ir apžiūrėjo demonstracinį elektra varomą autobusą bei naujausias UAB „Marijampolės autobusų parko“ patalpas.

Komiteto nariai, kartu su meru ir įmonės vadovais turėjo galimybę keliauti žemagrindžiu miesto tipo elektriniu autobusu, kuris ypatingai draugiškas aplinkai, veikiantis tik elektros energija, todėl priskiriamas „visiškai švarių“ transporto priemonių kategorijai. Autobusas pasikrauna per 2 val. ir gali nuvažiuoti 300 km. Autobuso salonas yra erdvus, talpinantis daugiau nei 60 keleivių vienu metu. Jame yra 25 sėdimos vietos, 35 stovimos vietos, taip pat vietos žmonėms su judėjimo negalia. Autobuse yra įrengta vaizdo stebėjimo sistema, USB krovimo lizdai, modernus apšvietimas bei efektyvi šildymo ir vėdinimo sistema, siekiant užtikrinti keleivių patogumą ir saugumą.

Vizito metu buvo akcentuotos galimybės įsigyti naujus autobusus, kurie būtų varomi vien elektros energija. Aptarti aplinkai draugiškų autobusų privalumai ir trūkumai, išsamiau suprasti šią perspektyvą. UAB „Marijampolės autobusų parko“ vadovai pristatė naujoves, kurias planuoja diegti autobusų stotyje. Diskutuota apie tai, kaip šios naujovės gali prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir gerinti transporto sistemos efektyvumą bei patogumą miesto gyventojams.

UAB „Marijampolės autobusų parkas“ direktorė papasakojo ir aprodė beveik 820 kvadratinių metrų ploto modernų pastatą Vasaros gatvėje, kuris atitinka aukščiausius energetinius standartus. Pastate įrengta moderni patalpa, skirta autobusų priežiūrai, su įrenginiais ir įrankiais, skirtais viešojo transporto priemonių priežiūrai, taip pat yra autobusų plovykla ir elektromobilių įkrovimo stotelė bei kitos patalpos, būtinos tiek darbuotojams, tiek eksploatuojamoms transporto priemonėms.

Komiteto pirmininkas Darius Kemeraitis dėkojo už informatyvų ir dalykinį susitikimą, pasidžiaugė naujovišku pastatu, kuris, kaip ir bandomasis autobusas, yra ergonomiškai pastatytas ir draugiškas aplinkai.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius