Marijampolėje – dar daugiau naujų autobusų

spalio 11 04:08 2013 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Bendrovė „Marijampolės autobusų parkas“ įsigijo keturis naujus Čekijoje pagamintus „Irisbus Arway“ autobusus. Tai – ne pirmieji marijampoliečių įsigytieji autobusai per pastaruosius vienerius metus: 2012 metų gruodžio mėnesį buvo nupirkti keturi nauji 20 vietų „Volkswagen Crafter“, metų pradžioje – naujutėlis „Setra S 415 GT-HD“.

Pasak Marijampolės autobusų parko direktorės Dalytės Venčkauskienės, norint į viešąjį transportą pritraukti daugiau keleivių, reikia siūlyti geresnes paslaugas. „Pastaruoju metu perkame tik naujus autobusus. Įsitikinome, kad tokie pirkiniai atsiperka. Keleiviai ir vairuotojai džiaugiasi saugia ir patogia kelione, autobusai nestovi remonto dirbtuvėse, sumažėjo degalų sąnaudos, mažesnė oro tarša “, – sako parko vadovė.

„Irisbus Arway“ surenkami Čekijoje, Vysoke Myto mieste įsikūrusioje gamykloje. Autobusuose montuojamas IVECO „Cursor“ variklis.

„Irisbus Arway“ išorės dizainas – klasikos bei elegancijos derinys. „Arway“ priekį puošia „Irisbus“ gaminiams būdinga „šypsena“, didžiulis priekinis stiklas leidžia vairuotojui gerai matyti kelią. Itin originali priekinių durų apdaila – stilingi stiklo intarpai suteikia „Irisbus“ gaminiui išskirtinumo. Savitas ir galinės dalies sprendimas su originaliai grupelėmis išdėstytais žibintais. Didžiuliai šoniniai langai praleidžia į saloną daug šviesos bei suteikia erdvės pojūtį.

Koncerno konstruktoriai pasirūpino ir keleivių saugumu: visose sėdynėse montuojami saugos diržai, priekinėse sėdynėse jų tvirtinimas sustiprintas. Autobusas atliko visus saugumo testus ir pripažintas atitinkančiu pačius griežčiausius saugumo reikalavimus.

Patogi vairuotojo darbo vieta, sėdynę pagal vairuotojo ūgį galima paaukštinti ar pažeminti, patraukti pirmyn ar atgal. Reguliuojamas ir vairo aukštis.

„Irisbus“ konstruktoriai pagalvojo ir apie techninius darbuotojus: autobuso agregatai bei mazgai lengvai prieinami remontininkams. Itin patogus priėjimas prie akumuliatoriaus, šildymo sistemos, variklio, elektros sistemų – čia bet kokios montavimo operacijos atliekamos greitai ir nesudėtingai.

Marijampoliečių įsigytose transporto priemonėse – 41 patogi sėdima vieta ir 25 stovimos vietos keleiviams. Naujais autobusai keleiviai vežami į Vilnių, Kauną, Panevėžį, Klaipėdą ir kitus miestus.

Marijampoliečiai taip pat dalyvauja projekte „Mažai taršių miesto autobusų keitimas atnaujinant autobusų parko transporto priemones“, taigi jau kitais metais turėtų sulaukti septynių naudojančių suspaustas gamtines dujas ir vieno – elektra bei suspaustomis gamtinėmis dujomis varomomo autobuso. Jau dabar aišku, kad šiuos autobusus Marijampolei, kaip ir dar devyniems Lietuvos miestams, pateiks ispanų „Castrosue“ gamintojai. Sulaukus šių transporto priemonių, marijampoliečiai naujais autobusais bus vežami ne tik tarpmiesčio, bet ir miesto maršrutais.

Lina Jakubauskienė

Marijampolės autobusų parko nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.