„Mercedes-Benz“ reorganizuoja autobusų gamybą

10 kovo 05:19 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Naujienos

Intensyvi konkurencija elektrinių autobusų rinkoje verčia „Daimler Buses“ optimizuoti gamybą, siekiant sumažinti išlaidas. Neseniai pasirašyta sutartis tarp „Daimler Buses“ ir „EvoBus GmbH“ dėl bendrosios darbo tarybos.

Nuo 2024 m. Manheimo gamykla orientuosis gaminti tik į miesto elektrinius autobusus, o Naujajame Ulme bus gaminami tarpmiesčio ir turistinėms kelionėms skirti „Setra“ modeliai. Nuo 2028-ųjų autobusų kėbulų rėmų gamyba bus pradėta Čekijos gamykloje Golysove, iš kur jie bus pristatyti į Lgny-en-Barrois (Prancūzija) gamyklą ir Vokietijos įmones Manheime bei Naujajame Ulme.

„Daimler Buses“ pažymi, kad iki 2033-iųjų pabaigos neplanuojama mažinti darbo vietų Vokietijos gamyklose. Šiuo metu Manheimo gamykloje dirba 3 300 žmonių, o Naujajame Ulme – 3 600 žmonių. Iki dešimtmečio pabaigos į abi šias gamyklas bus investuota 150 mln. eurų.

Taip pat pažymima, kad nuo antrosios dešimtmečio pusės Naujajame Ulme bus pradėti gaminti elektriniai tarpmiestiniai autobusai, o iki dešimtmečio pabaigos – ir vandeniliniai aplinkai nekenksmingi turistiniai autobusai.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka