Nauja Vilniaus „Susisiekimo paslaugų“ valdybos narė – Amsterdamo miesto administracijos vadovė

16 rugpjūčio 08:51 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Vilniaus miesto judumo kompetencijų centro SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nepriklausoma valdybos nare šią savaitę patvirtinta p. Thea de Vries, šiuo metu einanti Amsterdamo savivaldybės direktorės pareigas. Tai yra pirmas kartas Vilniaus miesto įmonių istorijoje, kai valdyboje dirbs užsienio valstybės ekspertas.

„Dalijimasis patirtimi ir idėjų perėmimas yra būtinas, jei norime miestų augimo, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Aukščiausios kompetencijos nepriklausoma valdybos narė savivaldybės įmonėje – kol kas reta praktika, manau, ir užsienyje, bet siekiame, kad Vilniuje ji taptų norma.“

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nepriklausoma valdybos narė p. Thea de Vries

Valdybos nario atrankoje dalyvavo penki užsienio ekspertai, dauguma jų – dirbantys ar vadovaujantys miestų ar regionų judumo kompetencijų centrams, kurie savo funkcijomis yra panašūs į „Susisiekimo paslaugų“ įmonę.

Miesto įmonių valdysenos klausimus kuruojantis savivaldybės administracijos padėjėjas Kipras Krasauskas pažymėjo, kad dar prieš keletą metų toks sprendimas galėjo atrodyti nepasiekiamas: „Matome logišką Vilniaus savivaldybės įmonių ir jų valdysenos transformaciją – iš administracijos užsakymų įgyvendintojų į organizacijas, kurios pačios teikia miestui reikalingus sprendimus. Dauguma jų yra unikalios savo vykdomomis funkcijomis tiek miesto, tiek šalies mastu, todėl norint kelti lygį toliau, atėjo laikas į jų valdyseną įtraukti geriausią tarptautinę patirtį turinčius ekspertus. Esame dėkingi „Susisiekimo paslaugų“ valdybai ir vadovybei, kurios priėmė ir netgi skatino tokį žingsnį, prieš tai įvertinusios visus praktinius klausimus, kilsiančius dirbant su valdybos nariu iš užsienio.“

Prieš tapdama Amsterdamo miesto administracijos direktore, p. Th. de Vries yra vadovavusi Amsterdamo regiono transporto agentūrai bei didžiausiai Šiaurės Olandijos geriamo vandens tiekimo bendrovei, taip pat yra dirbusi Nyderlandų vyriausybėje, įgyvendindama nacionalinio ir regioninio lygmens transporto politiką. Organizacijų valdysenos žinias ji sukaupė bei gilino Groningeno universitete, Bostono Masačusetso technologijos institute bei Niujorko universitete.

„Esu labai laiminga tapdama „Susisiekimo paslaugų“ valdybos nare. Kaip Amsterdamo miesto direktorė esu atsakinga už miesto urbanistinį planavimą, infrastruktūrą, viešąjį transportą ir judumo sprendimus. Džiaugiuosi galėdama pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis dirbant valdyboje, taip pat prisidėti prie Vilniaus darnaus judumo ateities“, – teigė p. Th. de Vries. Darbą „Susisiekimo paslaugų“ valdyboje ji pradės rugsėjo 1 d.

 

Vilniaus miesto savivaldybės informacija ir nuotrauka