Nemokamas susisiekimas – Pakruojo rajono gyventojams

14 kovo 15:09 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Pakruojo rajone artimiausiu metu bus įgyvendintas vienas iš projekto „Idėja Lietuvai“ pasiūlytų sprendimų – nemokamas susisiekimas rajono gyventojams. Idėjos autorius Artūras Zuokas nemokamo viešo transporto idėją pasiūlė kaip vieną iš būdų mažinti emigraciją iš Lietuvos regionų.

 

 

 

„Apsisprendėme žmonėms, registruotiems Pakruojo rajone, nuo vasaros pradžios susisiekimą rajono transportu padaryti nemokamą. Girdime gyventojus ir jų prašymus pagerinti susisiekimą su atokiomis darbo vietomis, taip pat susisiekimą su regiono centru – Šiauliais“, – kalbėjo Pakruojo rajono meras Saulius Gegieckas.

Pasak S. Gegiecko, susisiekimas bus nemokamas tik rajone gyvenamą vietą deklaravusiems – už simbolinį mokestį jie įsigis kortelę, leisiančią visus metus transportu naudotis nemokai. Bilietus pirks tik regiono svečiai. Pakruojo meras pabrėžė, kad svarbi ekonominė, o taip pat socialinė nauda – ji yra reikšminga ir vertinama užsienio miestų, jau siūlančių nemokamą susisiekimą arba svarstančių apie tokį.

Pakruojo rajono galimybes turėti nemokamą viešą transportą vertinę ekspertai atkreipė dėmesį, kad jau dabar savivaldybė kompensuoja didelę susisiekimo kaštų dalį. Suskaičiuota, kad susisiekimą rajone organizuojanti įmonė „Pakruojo transportas“ 2017 m. turėjo 556.760 EUR išlaidų, iš kurių beveik 85 proc. kompensavo rajono savivaldybė.

Pakruojui nemokamo visuomeninio transporto idėją pristatęs A. Zuokas sakė, kad panaši situacija – dažnoje savivaldybėje. „Viena iš priežasčių, kodėl mažėja regionų patrauklumas – susisiekimas. Dabar tenka rinktis: arba didmiesčio galimybės, arba mažo miestelio ramybė. Nemokamas susisiekimas Pakruojo rajono gyventojams leistų turėti abu“, – sakė A. Zuokas.

Nemokamą susisiekimą ketinanti įdiegti Pakruojo rajono savivaldybė turi bendraminčių. Estija 2018 m. viduryje planuoja tarpmiestinį susisiekimą visoje šalyje padaryti nemokamą. Estų lūkestis – toks pat kaip ir pakruojiečių: skatinti gyventojų mobilumą, išsaugoti regionų gyvybę bei lengvinti žmonių buitį.

Linos Jakubauskienės nuotrauka