Nemokamas viešasis transportas – jau ir Lietuvoje

29 gegužės 04:03 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Nuo vasaros pradžios Pakruojo rajono gyventojai galės viešuoju transportu naudotis nemokamai. 

 

 

 

 

 

 

 

Surengusi rajono gyventojų apklausą ir išsiaiškinusi, kad miestiečiams tokia paslauga reikalinga, rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą leisti rajono gyventojams naudotis viešuoju transportu nemokamai.

Remiantis bendrovės „Pakruojo autotransportas“ finansinėmis ataskaitomis, iš rajono savivaldybės biudžeto dengiama didesnė dalis viešojo transporto išlaidų.

Nemokamas susisiekimas bus rajono viduje bei su regiono centru – Šiauliais. Be to, žadama, kad atsiras ir naujų priemiesčio maršrutų, kad rajono gyventojai galėtų patogiau pasiekti įvairius objektus.

Norėdami nemokamai važinėti „Pakruojo autotransportas“ autobusais, rajono gyventojai turės įsigyti Pakruojiečio kortelę. Ją galės įsigyti tik deklaravę gyvenamąją vietą Pakruojyje. Tikimasi, kad tokiu būdu rajono gyventojai bus skatinami palikti namuose nuosavą automobilį ir dažniau naudotis viešuoju transportu.

Planuojama, kad, turintieji Pakruojiečio kortelę, galėtų gauti ir nuolaidų parduotuvėse ar rajono turistiniuose objektuose.

Prieš įgyvendindama viešojo transporto idėją, savivaldybė užsakė tyrimą, kurį atliko UAB „Civitta“. Jame išanalizuotos ekonominės nemokamo viešojo transporto galimybės.

Su tyrimo rezultatais galima susipažinti čia:

file:///C:/Users/User/Downloads/pristatymas.pdf

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka