Niurburgringo trasoje – autobusai

03 gegužės 05:02 2011 Spausdinti straipsnį Patirtis

Besirūpindami savo autobusų saugumu bei patikimumu, „Setra“ gamintojai juos kaskart pasitikrina išbandydami Niurburgringo „Formulė 1“ trasoje. Į kas antrus metus rengiamas „Setra Grand prix“ susirenka autobusų vairuotojai ne tik iš Europos, bet ir viso pasaulio šalių.

Niurburgringo trasa keleivinio transporto priemonių varžyboms parengiama specialiai. Neverta tikėtis, jog didžiuliai nerangūs autobusai ja praskrieja it „Formulės“ bolidai, svilindami padangų gumas ar atlikinėdami sudėtingus triukus. Pagrindinis „Setra Grand prix“ varžybų tikslas – mokyti važiuoti protingai bei ekonomiškai, o susidarius ekstremalioms situacijoms – maksimaliai išnaudoti autobuso galimybes.

„Setra Grand prix“ varžybų dalyvių skaičius ribotas, tad į jas kviečiami tik geriausieji įmonių, teikiančių prioritetą „Setra“ autobusams, atstovai. Varžybų dalyviai, beje, apgyvendinami netoli Niurburgringo trasos įrengtuose prabangiuose viešbučiuose, kuriuose paprastai apsistoja visame pasaulyje garsūs „Formulės 1“ pilotai.

Jau keletą metų iš eilės „Setra Grand prix“ dalyvauja ir vairuotojai iš Lietuvos. 2004-aisiais čia jėgas išbandė Kauno bendrovės „Kautra“ atstovas, po dvejų metų važiavo Šiaulių „Busturo“, 2009-aisiais – Klaipėdos autobusų parko vairuotojai.

Šiais metais teisę dalyvauti „Setra Grand prix 2011“ varžybose iškovojo 2009-ųjų birželį Rygos Bikerniekų trasoje surengtas „Setra Baltija“ varžybas laimėjęs Vilniaus bendrovės „Vilneda“ atstovas Igoris Jakuševskis. „Kadangi nugalėtojas dalyvauti „Setra Grand prix“ varžybose neturėjo galimybių, į jas išsiuntėme daug metų bendrovėje dirbantį patyrusį vairuotoją Kastytį Stalygą. Manau, kad jis sėkmingai atstovavo tiek mūsų įmonei, tiek Lietuvai“, – sako UAB „Vilneda“ komercijos direktorius Tautvydas Žilinskas. Kastytis Stalyga pasirodė geriausiai tarp Baltijos šalių vairuotojų, jam pavyko aplenkti ir ne vienądešimtį kitų valstybių atstovųbei užimti 75-ąją vietą.

Varžybų nugalėtoju šįkart tapo Italijos vairuotojas Roberto Magrini. Antras liko Johannes’as Backes iš Vokietijos, o trečias – Jan-Eric’as Block’as, kuris pripažintas ir perspektyviausiu jaunuoju vairuotoju. Tarp moterų nugalėjo Arlette Zgel iš Švabijos miestelio Wstenroto. Bendrojoje įskaitoje ji liko 48-ta.

Geriausiai Niurburgringo trasoje šiais metais pasirodė Danijos komanda, aplenkusi Italiją bei Austriją.

Iš viso „Setra Grand prix 2011“ varžybose dalyvavo 120 autobusų vairuotojų iš visos Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Šiais metais 60-ąjį jubiliejų švenčiančios „Setra“ atstovai varžybų dalyviams bei stebėtojams parengė ir keletą naujų užduočių: pirmą kartą vyko vairavimo naktį varžybos, taip pat pirmąsyk autobusus vairuojantys žiniasklaidos atstovai varžėsi „Žurnalistų taurės“ rungtyje, kur privalėjo atlikti analogiškas, tiesa, šiek tiek supaprastintas, užduotis kaip ir profesionalūs vairuotojai.

Lina Jakubauskienė
Autorės nuotraukose – „Setra” autobusai Bikerniekų trasoje

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.