Nustatyta, kokią žalą „Vilniaus viešasis transportas“ patyrė dėl autobusų padegėjo

vasario 10 05:25 2015 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ reikalaus iš du autobusus padegusio nusikaltėlio atlyginti įmonei padarytą žalą. Remiantis preliminariais apskaičiavimais, ji siekia daugiau nei 10 tūkst. eurų.


Priminsime, jog autobusai buvo padegti vasario 2-ąją. „Karosa“ supleškėjo nepataisomai, apdegė ir šalia stovėjęs „Mercedes-Benz“.

„Įtarimų, kad autobusai buvo padegti, kilo išsyk. Buvo matyti, jog gaisro židinys – salono viduryje. Šioje vietoje, kur nėra jokių savaime užsidegančių agregatų, gaisro padariniai buvo labiausiai matomi. Be to, nuo šios vietos užsidegė ir greta stovintis autobusas“, – aiškina bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ technikos direktorius Juozapas Grabys.

Bendrovės vadovai išsyk iškvietė ugniagesių ekspertų tarnybą, kad būtų išsiaiškintos gaisro priežastys. Tačiau jau netrukus autobuso padegėjas sulaikytas. Pasirodė, jog tai – policijai jau žinomas asmuo, melagingais pranešimais apie avarijas ar padėtus sprogmenis ne sykį trikdęs policininkų darbą.

Įtariamam padegėjui pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d. (Turto sunaikinimas ar sugadinimas) ir 285 str. 2 d. (Melagingas pranešimas apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę). Ieškinį padegėjui pateiks ir nuostolių patyrusi bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“.

Įmonės specialistai apskaičiavo, jog žala gali siekti nuo 10 iki 15 tūkst. eurų. „Mažiau nukentėjusiam autobusui teks pakeisti duris, langus, perdažyti šoną. Visai sudegęs autobusas sugadintas nepataisomai. Jis dar galėjo vežti keleivius miesto gatvėmis, todėl apskaičiavome ir transporto priemonės vertę, ir negautas pajamas“, – aiškina J. Grabys.

Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ parengti dokumentai dėl padarytos žalos pristatyti Policijos komisariatui.

Lina Jakubauskienė

Juozapo Grabio nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.