Pirmasis dyzelinas iš atsinaujinančių šaltinių – jau ir Estijos degalinėse

balandžio 27 04:01 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Estijos degalinėse prasidėjo prekyba griežčiausius pasaulio automobilių gamintojų reikalavimus atitinkančiu dyzelinu „Neste Pro Diesel“. Nuo šiol šis dyzelinas prieinamas vairuotojams keturiose šalyse: Suomijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

 

 

Šiuo metu naujos kartos dyzelinu prekiaujama keturiose Estijos degalinėse. Per gegužę prekybos tinklą planuojama išplėsti.

„Džiaugiamės pradėję prekybą aukščiausios klasės dyzelinu „Neste Pro Diesel“ mūsų pietinėje kaimynėje Estijoje. Dabar šie degalai prieinami vairuotojams visose Baltijos šalyse. Savo klientams tiek Suomijoje, tiek ir šalia esančiame Baltijos regione siekiame nuolat siūlyti aukščiausios kokybės tvarius sprendimus“, – sako Katri Taskinen, Suomijos korporacijos „Neste“ viceprezidentė, atsakinga už mažmeninę prekybą Baltijos šalyse.

Ne mažiau kaip 15 proc. „Neste Pro Diesel“ sudaro dyzelinas „Neste MY“, gaminamas pagal užpatentuotą NEXBTL (angl. – Next Generation Biomass to Liquid) technologiją. Ji gali būti naudojama aukščiausios kokybės degalų ir kitų produktų gamybai iš gyvulinės kilmės riebalų ir augalinių aliejų. Panaudojant šią technologiją, degalai gaminami iš daugiau kaip 10 skirtingų žaliavų. Cheminė „Neste MY“ sudėtis – tokia pati kaip ir tradicinio dyzelino, todėl jis tinka visiems dyzeliniams varikliams, gali būti tradicinio dyzelino sudėtinė dalis.

Naudojant „Neste Pro Diesel“ šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos sumažėja iki 20 proc. Taip pat sumažėja į aplinką patenkančių azoto oksidų, kietųjų dalelių ir angliavandenilių kiekis. Šis dyzelinas tinkamas naudoti visais metų laikais. Be to, jis leidžia sumažinti degalų sąnaudas iki 5 proc. ir padeda pagerinti variklio darbą.

„Neste Pro Diesel“ gaminamas Suomijoje esančioje Porvoo perdirbimo gamykloje. Tai – pirmasis pasaulyje dyzelinas, atitinkantis reikalavimus, kuriuos Pasaulinėje degalų chartijoje įtvirtino didžiausi pasaulyje automobilių gamintojai – BMW, „Ford“, „Toyota“, „General Motors“ ir kiti. Šio dokumento 5 kategorijos degalams nustatytos specifikacijos yra kur kas griežtesnės už įprastus standartus ir neleidžia į dyzeliną maišyti vadinamojo pirmos kartos biodyzelino – riebalų rūgščių metilo esterio (RRME).

2014 m. pabaigoje Lietuva tapo pirmąja užsienio rinka, kurioje pradėta prekiauti „Neste Pro Diesel“. Nuo pristatymo Lietuvoje jo pardavimai nuosekliai augo ir šiuo metu sudaro apie 20 proc. viso dyzelino, kurį privatūs klientai įsigyja degalinių tinkle Lietuvoje.

 

Neste informacija