Pradeda veikti „Vintra“

spalio 26 04:29 2015 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai

apie-cit17Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su partnerėmis – Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos – baigė įgyvendinti projektą „Viešojo transporto kelionių duomenų informacinės sistemos „Vintra“ sukūrimas“, identifikacijos Nr. VP2-3.1-IVPK-03-V-01-017 (toliau – projektas).

 

Šiuo projektu buvo sukurta nauja patogi kelionių viešuoju transportu planavimo sistema „Vintra“ – jos pagrindu veikia keleiviams skirta kelionių viešuoju transportu maršruto paieškos ir planavimo elektroninė paslauga, leidžianti greitai sužinoti visą reikiamą planuojamos kelionės informaciją ir, palyginus kelionę viešuoju transportu ir automobiliu, pasirinkti tinkamiausią variantą. Ši sistema  pasiekiama adresu: http://www.visimarsrutai.lt/.

Informacinė sistema „Vintra“  iš kitų kelionių planavimo sistemų išsiskiria tuo, kad joje kaupiami visų viešojo transporto rūšių Lietuvoje – kelių, oro, vandens ir geležinkelių – maršrutai. Planuojant naują maršrutą sistema parinks trumpiausią atstumą, parodys trajektoriją, joje esančias stoteles, apskaičiuos važiavimo laiką. Sistema pritaikyta ne tik kompiuteriams, bet ir kitiems mobiliesiems įrenginiams (planšetėms, išmaniesiems telefonams), todėl visur, kur tik yra interneto ryšys, keleivis galės peržiūrėti aktualių maršrutų grafikus, žemėlapius, pasirinktos stotelės tvarkaraštį, rasti  informaciją apie konkrečią transporto priemonę ir jos atvykimo bei išvykimo laiką.

Šiuo metu informacinė sistema dar  pildoma vietinio susisiekimo maršrutų duomenimis, kuriuos  teikia savivaldybės, ir informacija apie važiavimo kainas (jas turi pateikti vežėjai, teikiantys paslaugas keleiviams tolimojo susisiekimo maršrutais), todėl   informacija apie vietinio susisiekimo maršrutus ir kainas yra nepilna.

Informacinė sistema „Vintra“ sukurta įgyvendinant projektą, finansuotą Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 

VKTI informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka