„Rīgas satiksme”: nuostoliai dėl nelegalių vežėjų – 3,5 mln. eurų per metus

kovo 18 04:45 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Dėl vadinamųjų nereguliariųjų vežėjų veiklos Rygos viešojo transporto įmonė „Rīgas satiksme” kasdien patiria 10 tūkst. eurų nuostolių, arba 3,56 mln. eurų per metus, sako „Rīgas satiksme” valdybos narys, buvęs kelių policijos vadovas Edmundas Zivtinšas.

Pasak jo, įstatymo pataisos, patikslinančios nereguliarių vežimų sąvoką, padėtų savivaldybei atpažinti ir nubausti nelegalius vežėjus. Tačiau juos reikėtų ne bausti, o pasiekti, kad nelegalia veikla besiverčiantiems vežėjams būtų atimtos licencijos, praneša „Leta“.

Kaip pavyzdys pateikiamas Ventspilio miestas, kur municipalinei policijai pavyko pasiekti, kad nelegalių vežėjų neliktų.

Kaip teigia „Rīgas satiksme” vadovas Leonas Bemhensas, nelegalūs vežėjai kelia grėsmę eismo saugumui, kadangi sustoja ne stotelėse, nesaugiai manevruoja. Be to, keleiviai skundžiasi, jog tokių transporto priemonių vairuotojai rūko salone, agresyviai vairuoja, bendrauja ne valstybine kalba ir grasina „Rīgas Mikroautobusu satiksme“ vairuotojams.

„Rīgas satiksme” vadovų teigimu, šiai problemai spręsti reikia daugiau kontroliuojančių tarnybų dėmesio.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.