Rokiškio KKSC ugdytiniams – naujas autobusas

12 birželio 04:52 2024 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Naujienos

Šiandien Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centras (KKSC) išbandė naują „Mercedes“ klasės autobusą – jam įsigyti lėšas skyrė savivaldybė. Jį apžiūrėjo ir Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas su vicemeru Antanu Taparausku.

Pasak Rokiškio rajono mero Ramūno Godeliausko, pernai Rokiškio KKSC autobusui įsigyti buvo skirta 40 tūkst. eurų, tačiau pasirodė, kad už tokią sumą nupirkti gerą transporto priemonę neįmanoma. Šiais metais suma buvo padvigubinta ir už 85 tūkst. eurų per viešuosius pirkimus įsigytas 2019 m. gamybos „Mercedes“ klasės autobusas.

Autobuse – 21 vieta keleiviams, sėdynės itin patogios, nes yra turistinės klasės, o bagažinė – labai talpi. Tuo ypač džiaugiasi Rokiškio KKSC vadovas Tadas Stakėnas, skaičiuodamas, kiek čia bus galima sutalpinti sportinio inventoriaus.

„Ankstesnis autobusas buvo mažesnis – 17 vietų, todėl dažniausiai dviejų vietų pritrūkdavome. Be to, jis pastaruoju metu ėmė nuolat gesti, ne kartą yra sugedęs kelyje, vežant sporto centro auklėtinius į varžybas ar iš jų, teko kviesti net tralą, kad partemptų namo. Be to, paaiškėjo, kad norint pereiti techninę apžiūrą, į senąjį autobusą reikėtų investuoti keletą tūkstančių eurų, o tai tikrai neracionalu, todėl labai džiaugiamės, kad savivaldybė skyrė lėšų gerai transporto priemonei“, –  džiaugėsi T. Stakėnas.

Kaip sakė rajono meras R. Godeliauskas, pirmiausia šis autobusas skirtas KKSC ugdytiniams – moksleiviams. „Juos reikia vežioti į varžybas įvairiose Lietuvos vietose, todėl labai svarbu, kad autobusas būtų ne tik techniškai tvarkingas ir patikimas, bet ir patogus. O naujasis kaip tik toks ir yra. Sėdynės labai patogios, išbandėme su vicemeru, gera oro kondicionavimo sistema, bagažinėje daug ką galima sutalpinti, todėl džiaugiuosi, kad mūsų jauniesiems sportininkams pagerinome kelionių sąlygas“, – sako rajono meras.

Pasak mero, kai nereikės vežioti KKSC auklėtinių, autobusą bus galima panaudoti ir  kitų sportininkų poreikiams.

Pirmoji kelionė šiuo autobusu KKSC auklėtinių laukia jau šį savaitgalį – T. Stakėnas sako, kad suplanuotos varžybos  Druskininkuose.

Rokiškio rajono savivaldybės informacija ir nuotrauka