Rokiškyje planuojami viešojo transporto pokyčiai – nuo naujų autobusų iki didesnio maršrutų skaičiaus

01 kovo 06:59 2024 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Naujienos

Rokiškio rajono savivaldybės vadovai susitikime su bendrovės „Rokiškio autobusų parkas“ darbuotojais aptarė įmonės ateitį ir perspektyvas.

Kaip teigia Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, savivaldybės vizija – radikalūs pokyčiai vietinio susisiekimo srityje. „Pokyčiai turi būti matomi, juos turi pajausti visi gyventojai, o kad taip būtų, viešojo pavežėjimo paslauga turi rajone pasikeisti  iš esmės. Mūsų tikslas – išlaikyti nemokamą vietinį transportą, bet siekti, kad į rajono kelius išvažiuotų visiškai nauji autobusai, kad jie būtų ekologiški,  šiuolaikiški, atitiktų visus reikalavimus,  kad būtų įrengta moderni informacinė sistema, stotelės, kad atsirastų kortelės keleiviams, kuriomis jie pažymėtų įlipimą ir išlipimą. Atnaujinus autobusų parką, sąnaudos sumažėtų ir galima būtų padidinti maršrutų skaičių, transportas važinėtų dažniau, pasiektų ir atokesnes vietas. Manome, kad naują, ekologišką transportą Rokiškio rajono keliuose galėsime pamatyti po 2-3 metų – tiek maždaug laiko prireiks šios vizijos įgyvendinimui“, – sako meras R. Godeliauskas.

Pasak susitikime dalyvavusio savivaldybės vicemero Antano Taparausko, atsižvelgiant į bendrą autobusų parkų situaciją, įsigaliojusius naujus teisės aktus, akivaizdu, jog reikia ieškoti radikalių sprendimų. „Nuo 2028 metų didžioji dalis viešojo transporto priemonių turės būti elektrinės arba naudojančios alternatyvų kurą iš atsinaujinančių energetikos šaltinių. Tad autobusų parkus turės sudaryti ne mažiau kaip 80 proc. tokių transporto priemonių“, – sako A. Taparauskas.

Daugiau skaityti: https://rokiskis.lt/…/planuojami-viesojo-transporto…/#

Rokiškio rajono savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka