Sausio 2-oji – „LAZ-699“ gimtadienis

02 sausio 05:53 2013 Spausdinti straipsnį Muziejus

1961-ųjų sausio 2-ąją pro Lvovo autobusų gamyklos vartus į pirmąjį reisą išvažiavo „LAZ-699“. 43 sėdimas vietas turintis autobusas buvo skirtas vežti keleivius taprpmiesčio maršrutais.

Pirmas bandomasis „LAZ-699“ buvo pagamintas dar 1960-aisiais ir buvo pavadintas „Karpaty“. Jo gabaritai skyrėsi nuo ankstesnių modelių, o salonas buvo patogesnis keleiviams. Šio autobuso salone buvo ir šaldytuvas, ir skyrius termosams, ir rūbinė, ir tualetas. Autobuse taip pat buvo sumontuoti du liukai, 34 patogios atsilenkiančios sėdynės, į kurių atlošus buvo įmontuoti radio imtuvai. Tokia transporto priemonė galėjo patenkinti išrankiausių turistų poreikius.

1961-aisiais šis autobusas buvo pristatytas parodoje Maskvoje. Jo techniniai duomenys patiko ne tik specialistams, bet ir Sovietų sąjungos vadovams.

Ant „LAZ-699“ važiuoklės buvo montuojama gausybė įvairių modifikacijų transporto priemonių, besiskiriančių tiek techniniais duomenimis, tiek išvaizda. Autobusai LAZ buvo labai populiarūs Sovietų sąjungoje, po to – ir NVS šalyse. Vėliau autobusus pakeitė naujesni, tobulesni modeliai. „LAZ-699“ nebegaminami nuo 2002-ųjų.

Parengė Lina Jakubauskienė

Nuotrauka: panoptikon.org

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.