Seime – tarptautinė konferencija „Ar skatina darnų judumą nemokamas viešasis transportas?“

12 rugpjūčio 04:14 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Rugpjūčio 19 d., pirmadienį, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija kartu su Nacionaline viešojo transporto keleivių asociacija organizuoja tarptautinę konferenciją „Ar skatina darnų judumą nemokamas viešasis transportas?“ Konferencija vyks Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai), pradžia – 10 val.

 

Renginio organizatoriai informuoja, kad Lietuvos miestai, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, taip pat miestai, turintys kurorto statusą, jau turi parengtus pirmuosius darnaus judumo mieste planus. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse, šie planai ruošiami siekiant humanizuoti miestų infrastruktūrą, kuri skatintų rinktis įvairesnius judėjimo būdus.

Pasak specialistų, Lietuvos transporto sektoriuje vis didėja išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiai. „Eurostat“ duomenimis, Lietuva užima vieną iš pirmųjų vietų tarp ES valstybių, kuriose didžiausia dalis kelionių atliekama asmeniniu automobiliu. Tokie keliavimo įpročiai sukelia problemų Lietuvai vykdant tarptautinius įsipareigojimus, siekiant mažinti ne tik šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius, bet ir oro taršą, kuri turi įtakos gyvenimo kokybei.

Tarptautinės konferencijos tikslas – sukviesti Lietuvos, Latvijos ir Estijos savivaldybių atstovus ir diskutuoti apie tai, ar mobilumo pokyčių gali padėti siekti nemokamas viešasis transportas. Bus siekiama rasti atsakymus, ar tikslams pasiekti pakanka vien nemokamo viešojo transporto, ar būtina imtis platesnių, kompleksinių priemonių.

Konferencijoje dalyvaus ir savo patirtimi dalinsis, į klausimus atsakys miestų, kuriuose viešasis transportas jau yra nemokamas, atstovai.

Išsami renginio programa:

https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35403&p_k=1&p_t=267543

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat – Seimo „YouTube“ paskyroje.

Į tarptautinę konferenciją kviečiama registruotis el. p. asociacija@nvtka.lt iki rugpjūčio 13 d.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka