Senosios Kauno autobusų stoties istorija – tarpukario spaudoje

vasario 05 05:20 2021 Spausdinti straipsnį Istorija Lankytojai

Kaune, Nemuno g. 12, stotis pradėjo veikti 1928 m. Nepraėjus nė metams, spaudoje pasirodė gyventojų nusiskundimai dėl tvarkos. Kaip žinia, tuo metu Nemuno gatvė, garsėjo kaip „raudonų žibintų“ gatvė, tai buvo neramus rajonas, todėl vienas policininkas nespėdavo sužiūrėti tvarkos tiek autobusų stotyje, tiek Nemuno gatvėje

Siekiant kurti modernesnį Kauną, mieste daugėjo autobusų, o senoji autobusų stotis, įrengta Nemuno g. 12, ilgainiui jau nesugebėjo tenkinti augančio verslo poreikių. Ji užėmė 1680 kv. m. plotą. Jau 1930 m. birželio 23 d. autobusų savininkai kreipėsi į miesto Tarybos Pirmininką dėl stoties gerinimo sąlygų. Didžiausia bėda buvo vietos stygius. Stotyje buvo numatyta talpinti iki 60 autobusų, o nurodytu laikotarpiu čia atvažiuodavo net iki 100 mašinų. Dėl vietos stokos vykdavo pasikartojantys transporto priemonių susidūrimai, o dėl jų kildavo ir nemažai konfliktų tarp pačių vairuotojų. Tai sukeldavo daug nepatogumų keleiviams, vagystės čia irgi buvo ne svetimos. Pagrindinis klausimas tuo metu buvo Centrinės autobusų stoties perkėlimas į naują, tinkamesnę ir erdvesnę vietą.

Iškarpa iš to meto laikraščio „Lietuvos žinios“ bei atrasta sena Kauno autobusų stoties nuotrauka su mumis pasidalijo Kęstutis Pletkus. Dėkojame jam.

eBus.lt

  • 1928-1
  • 1928
  • 6