Šiaulių miesto viešajame transporte – kontrolės bilietas

29 gruodžio 04:20 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

2022 m. gruodžio 22 d. Šiaulių miesto Taryba pritarė siūlymui dėl Kontrolės bilieto viešajame transporte įvedimo. Pasikeitimai keleivius pasieks jau 2023 m. sausio 1 d. Nuo šiol miesto autobusais važiuojantys keleiviai, kurie dėl įvairiausių priežasčių neturi autobuso bilieto, galės įsigyti KONTROLĖS  bilietą ir taip išvengti administracinio nužengimo protokolo surašymo.

Važiavimas be bilieto Šiaulių miesto viešuoju transportu užtraukia administracinę baudą nuo 16 iki 30 eurų. Jeigu pažeidimas padarytas pirmą kartą per metus, keleivis turi galimybę mokėti pusę minimalios baudos, t. y. 8 eurus. Vidutiniškai per metus keleivių kontrolės pareigūnai surašo apie 2000 protokolų.

Keleivių kontrolės metu nepateikęs bilieto arba pateikęs negaliojantį bilietą keleivis yra išlaipinamas iš autobuso ir jam surašomas administracinio nusižengimo protokolas. Nuo sausio 1 d. atsiranda galimybė įsigyti kontrolės bilietą ir tęsti savo kelionę negaištant laiko ir neturint fiksuoto nusižengimo. Ši alternatyva nėra skatinimas važiuoti be bilieto, nes skirtumas tarp vienos kelionės kainos (0,60 Eur) ir kontrolės bilieto (8 Eur) yra gana ženklus. Keleiviui atsisakius įsigyti šį bilietą, vyks standartinė procedūra – jis bus išlaipinamas iš autobuso ir surašomas administracinio nusižengimo protokolas.

Kontrolės bilietą bus galima įsigyti tik keleivių kontrolės patikros metu pas autobuso vairuotoją mokant grynaisiais arba banko kortele. Jis galios 1 valandą nuo įsigijimo momento, neapribojant kelionės maršruto.

Tikime, kad ši naujovė skatins keleivius būti atsakingais ir laiku susimokėti už važiavimą viešuoju transportu.

„Busturas” informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka