Siūloma priemiesčius laikyti miesto dalimi, kad juos pasiektų Europos Sąjungos parama

kovo 04 05:22 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę, prašydamas koreguoti miestų sąrašą, kad priemiestinės teritorijos būtų apskaitomos kaip miestai.

 

 

 

„Iki šiol Lietuvoje galioja sovietinis miestų sąrašas. Miestai Lietuvoje laikomi Vabalninkas, Žagarė ir Virbalis, o priemiesčiai – Garliava ir Rudamina yra kaimai. Atrodytų, koks skirtumas, kaip ten valdininkai dokumentuose ką vadina, bet pagal šį sąrašą sudaroma Lietuvos gyventojų statistika, o pagal ją planuojama Europos Sąjungos (ES) parama ir valstybės investicijos. Kaip tik dabar vyksta diskusijos dėl naujos ES finansinės perspektyvos, todėl labai svarbu turėti tikslią statistiką“, – kalbėjo parlamentaras.

Pasak Seimo nario, jis yra ne kartą prašęs tvarkyti miestų sąrašą, bet tam niekada neatsirasdavo politinės valios, nes tai susiję su ES finansiniais srautais.

„Realybėje kaime gyvena tik kokie 10 proc. Lietuvos gyventojų, o dokumentuose – beveik 33 proc. Pagal tokią statistiką daugiau finansinės paramos yra nukreipiama kaimiškosioms teritorijoms, bet priemiesčių ji nepasiekia, nes čia nėra nei žemės ūkio, nei tradicinių amatų, nei ūkininkavimo. Štai per pastaruosius metus programai „Urban“, kuri skirta miestų problemoms spręsti, buvo numatyta vos 140 mln. eurų, o kaimo plėtrai – beveik 2 mlrd. eurų“, – sakė K. Masiulis.

Lietuvos miestų sąraše yra per 100 miestų. Sąrašas sudarytas 1994 m. ir vėliau minimaliai koreguotas.

LR Seimo informacija ir nuotrauka