Sostinės troleibusų gimtadienio proga – atvirų durų diena parke

04 lapkričio 07:15 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Muziejus

atviru4Vilniaus troleibusai lapkritį švenčia šešiasdešimties metų sukaktį. Ta proga bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ pakvietė miestiečius į atvirų durų dienas. Atėjusieji turėjo progos apžiūrėti remonto dirbtuves, susipažinti su troleibusų atnaujinimo procesu, remontininkų darbu.

 

Ekskursijos gidas papasakojo troleibusų istoriją, kiek troleibusų yra dabar, kiek jų kasdien išvažiuoja į miesto gatves. Dirbtuvėse ypač sudomino troleibusų kapitalinio remonto procesas. Seni, aprūdiję troleibusai vėl virsta tarsi naujais ir gali toliau vežti keleivius miesto gatvėmis.

Įdomu tai, kad įmonės darbuotojai patys gamina kai kurias atsargines detales troleibusams, nes jų jau niekas nebegamina. Buvo įdomu pažiūrėti, kaip dažomi jau suremontuoti troleibusai.

Pasibaigus ekskursijai po parką, visi atvykusieji turėjo progos pasivažinėti troleibusu. Visi norintieji galėjo apžiūrėti troleibusą iš arti, nusifotografuoti prie vairo ar šalia transporto priemonės.

Troleibusas vežė iki geležinkelio stoties, paskui – iki Žvėryno rajono. Gidė pasakojo apie tai, kokie buvo pirmieji troleibusų maršrutai, kaip važiavo transporto priemonės, kaip vadinosi gatvės tuo metu, kai į jas išvažiavo pirmieji troleibusai.

Nuo Žvėryno troleibusas nuvežė iki Žaliojo tilto, kur visi pageidaujantys galėjo susipažinti su SĮ „Susisiekimo paslaugos“ valdoma miesto šviesoforų sistema.

Kaip teigė bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ komunikacijos vadovė Rasa Norkienė, tokio miestiečių susidomėjimo troleibusais nesitikėta. Vos tik paskelbus apie atvirų durų dienas, sulaukta daugybės pageidaujančių apsilankyti troleibusų parke skambučių bei elektroninių laiškų.

 

Denis Simonov

Autoriaus nuotraukos

  • atviru5
  • atviru3
  • atviru
  • atviru1
  • atviru2