Supaprastinta mokymo tvarka vairavimo mokykloms ir būsimiems vairuotojams

10 gruodžio 05:10 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) inicijavo vairuotojų mokymo teisinio reglamentavimo pokyčius, kurie nuo 2020 m. kovo 1 d.  palengvins vairavimo mokyklų bei būsimų vairuotojų mokymo ir mokymosi tvarką.

„Pagrindinis mūsų tikslas – eismo saugumo kelyje didinimas. Ir tai ne tik kelių infrastruktūros bei transporto priežiūra, bet ir administracinių procesų optimizavimas. Šiuo atveju dėl sveikatos pažymos ir vairavimo lapo duomenų naujovių, pasiekusių vairavimo mokyklas bei būsimuosius vairuotojus, bus sutaupyta tiek laiko, tiek ir fizinių išteklių“, – pasakoja LTSA Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Rukienė.

Nuo 2020 m. kovo 1 d. dienos nei vairavimo instruktoriui, nei būsimam vairuotojui praktinio vairavimo metu nebereikės su savimi vežiotis galiojančios mokinio sveikatos pažymos arba vairavimo mokyklos vadovo patvirtintos šios pažymos kopijos. Pakaks, jog jos kopija arba elektroninės pažymos išrašas, kurį mokinys privalo pateikti iki praktinio vairavimo mokymo pradžios, būtų pridėti prie sutarties, o kontroliuojantiems pareigūnams užteks parodyti būsimo vairuotojo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir galiojančią VĮ „Regitra“ pažymą apie išlaikytą B kategorijos teorijos žinių egzaminą.

Keli pakeitimai numatomi ir vairavimo mokymo apskaitos žurnale, kuriame nebebus klijuojama mokinio nuotrauka, tačiau papildomai bus įrašoma mokinio gimimo data. Norint identifikuoti mokinį praktinio vairavimo įgūdžių mokymo metu kontrolieriams ir vėl pakaks turimos asmens tapatybės kortelės.

„Gana didelė maišatis buvo kilusi dėl teorijos žinių galutinės įskaitos. Begalė priežasčių: neplanuotas išvykimas į užsienį, noras kuo greičiau imtis mokytis praktinio vairavimo bei kitos skatino mokinius vairavimo mokyklos prašyti įskaityti VĮ „Regitra“ teorijos žinių patikinimo egzamino rezultatą, todėl papildėme Vairuotojų mokymo tvarką nuostata, kad, mokiniui, kuris vairavimo mokykloje pradėjo, bet nebaigė teorijos žinių mokymo kurso, pageidaujant, vairavimo mokyklai būtų suteikta teisė įskaityti kaip išlaikytą mokymo kurso teorijos žinių galutinę įskaitą jam informavus vairavimo mokyklą apie išlaikytą teorijos žinių egzaminą VĮ „Regitra“, – tęsia Vaida Rukienė.

LTSA taip pat sugriežtino reikalavimus šeimos vairavimo instruktoriui: juo negali būti asmuo, kuriam ne tik atimta, bet ir sustabdyta teisė vairuoti. Taip pat, atsižvelgus į vairavimo mokyklų išsakytas pastabas, buvo išplėstas praktinio vairavimo įgūdžių galutinės įskaitos pasirenkamų mokomųjų elementų skaičius.

LAKD informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka