Susisiekimo ministerija kviečia susipažinti su geležinkelių linijos Vilnius-Klaipėda elektrifikavimo specialiojo plano sprendinių ekspozicija

29 birželio 03:51 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Įsibėgėjant geležinkelio linijos VilniusKlaipėda elektrifikavimo projektui, Susisiekimo ministerija kviečia susipažinti su vieša ekspozicija, kurioje pristatomi parengti geležinkelių linijos Vilnius–Kaišiadorys–Šiauliai–Klaipėda ir Klaipėdos geležinkelio mazgo dalies elektrifikavimo specialiojo plano sprendiniai.

„Kelias Vilnius–Klaipėda yra vienas intensyviausiai naudojamų Lietuvos geležinkelių tinklo ruožų. Pagrindinės šalies geležinkelių arterijos elektrifikavimas ne tik prisidės prie darnios ir ekologiškos transporto infrastruktūros vystymo, kas yra neatsiejama nuo Europos žaliojo kurso krypties, bet ir leis padidinti geležinkelių transporto konkurencingumą“, – sako susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Skaičiuojama, kad įgyvendinus projektą į aplinką išmetamų teršalų kiekiai sumažės 150 tūkst. tonų per metus, 30 proc. sumažės degalų ir 40 proc. eksploatacijos, kartu ir krovinių bei keleivių vežimo veiklos, sąnaudos.

2020 m. buvo elektrifikuota apie 8 proc. šalies geležinkelių tinklo. Elektrifikavus geležinkelių ruožą Vilnius–Klaipėda, kuris yra ir tarptautinio IXB koridoriaus dalis, elektrifikuotų geležinkelio kelių ilgis išaugs iki 478,8 km – 25,5 proc. eksploatuojamo geležinkelių linijų ilgio. Kuriant draugišką aplinkai transporto sistemą, iki 2030 m. Lietuvoje numatoma elektrifikuoti 35 proc. geležinkelių linijų.

Su vieša specialiojo plano sprendinių ekspozicija galite susipažinti čia. Baigiamojo viešojo svarstymo susirinkimo internetinė vaizdo transliacija vyks 2021 m. liepos 27 d.

Pasiūlymus dėl specialiojo plano sprendinių galima teikti planavimo organizatoriui raštu arba Teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje TPDRIS iki baigiamojo susirinkimo-konferencijos pabaigos.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka