Šveicarijoje – nacionalinis „zuikių“ rejestras

19 vasario 05:18 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

2019-ųjų balandį Šveicarijoje pradės veikti be bilieto mėgstančių važinėti keleivių rejestras. Sąrašuose atsidurs kiekvienas, kuris bus sulaikytas be bilieto viešajame transporte.

 

 

 

Rejestras bus pildomas laipsniškai, o 2019-ųjų balandį jame atsiras duomenys iš visos Šveicarijos. Kiekvienas „zuikis“ bus registruojamas ir liks sąrašuose dvejus metus. Rejestro tikslas – sumažinti važinėjančių be bilieto keleivių kiekį, taip pat – vežėjų nuostolius.

Šiuo metu didžiosios Šveicarijos transporto kompanijos, tokios kaip SBB, „Bern Mobil“, „Postauto Schweiz“ turi savus be bilieto mėgstančių važinėti keleivių sąrašus. Jų sujungimas į bendrą tinklą padės kovoti su mėgėjais važinėtis už dyka, pavyzdžiui, didinant baudas už pakartotinius atvejus.

Anksčiau keleivis, kuris buvo sulaikytas be bilieto SBB traukinyje, galėjo nesibaiminti ypatingų sankcijų, tarkim, miesto vežėjo „Bern Mobil“ autobuse. Vieningas rejestras padės išaiškinti „zuikius“ visų vežėjų transporto priemonėse ir padarys mėgėjų važinėtis už dyka gyvenimą sunkesnį.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka