Talino valdžia gins nemokamo viešojo transporto idėją

gruodžio 03 04:03 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Valdančiosios koalicijos bandymai atšaukti nemokamą važiavimą Talino viešuoju transportu taliniečiams absoliučiai beprasmiški, mano Talino vicemeras Taavi Aas.

Jei dešinieji Taline ateitų į valdžią, jie taip ir pasielgtų: atšauktų šią lengvatą, kuri patiko miestiečiams ir šiek tiek sumažino spūstis miesto gatvėse, – teigia T. Aas.

Talino vicemeras primena, kad kiekvieno miesto savivaldybė turi teisę savo gyventojams suteikti bet kokias lengvatas, kokias tik leidžia miesto biudžetas. Kiekvienos savivaldybės biudžetas formuojamas iš mokesčių, surinktų iš savivaldybių teritorijose registruotų gyventojų. Taigi valdančiosios koalicijos bandymai atimti iš taliniečių lengvatą nemokamai važiuoti miesto transportu būtų šiurkštus vietos savivaldos teisės pažeidimas ir kišimasis į jos autonomiją, rašo „Stolica“.

Beje, panašios lengvatos – ne naujiena pasaulyje; vokiečiai planuoja diegti mokamą važiavimą greitkeliais ne savo šalies piliečiams. Vokiečiams šis važiavimas liks nemokamas. Helsinkyje važiavimo viešuoju transportu lengvatos galioja tik miesto gyventojams.

Pasak T. Aas, bandymas panaikinti nemokamą važiavimą miesto viešuoju transportu yra politinis aktas ir prieštarauja ES direktyvoms, Chartijai dėl savivaldybių, taip pat Estijos Respublikos Valstybės teismo sprendimams.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.