Už nemokamą važiavimą Talino viešuoju transportu sumoka visa Estija

05 rugpjūčio 03:00 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Remiantis Estijos finansų ministro Jurgeno Ligi žodžiais, už nemokamą važiavimą Talino viešuoju transportu sumoka visa Estija.

„Nemokamo nieko nėra, klausimas – kas moka ir kokią kainą. Sprendimą dėl nemokamo viešojo transporto galiu pavadinti politine, propagandine ar kokia nors kita akcija“, sakė J. Ligi.

Jo manymu, didžiojoje dalyje kur kas turtingesnių ir didesnes transporto įmones turinčių šalių viešasis transportas nėra nemokamas, jis kur kas brangesnis nei Estijoje. Todėl finansų ministras netiki, kad nemokamas transportas bus nemokamas amžinai, netgi ir kitų sąskaita.

„Be abejo, viešasis transportas padeda išsaugoti aplinką, mažinti spūstis gatvėse, jis svarbus miestiečiams, yra ir socialinių priežasčių jį dotuoti“, – kalbėjo J. Ligi. Pasak jo, po žodžiu „nemokamas“ dažnai slypi tai, kas naudojama saviems tikslams ir neturi ateities.

Praėjusią savaitę Talino meras interviu ERR teigė, jog Talino miesto valdžia planuoja suteikti teisę nemokamai važiuoti ir priemiesčių gyventojams, taip pat elektrinių traukinių, važiuojančių miesto ribose, keleiviams, taip pat tiems, kurie naudojasi „Park and riding“ paslauga, rašo delfi.ee.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.