Vaikams – apie saugaus eismo taisykles viešajame transporte

birželio 02 04:01 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

Jau trečius metus Kauno apskrities policijos bendruomenės pareigūnai kartu su „Kauno autobusais“ Vaikų gynimo dieną mažiesiems stengiasi priminti, kad net ir vasaros metu gatvėje bei viešajame transporte reikia laikytis saugaus elgesio taisyklių.

 

 

Pareigūnai, „Kauno autobusų“ darbuotojai ir jaunųjų eismo dalyvių bičiulis Amsis Laisvės alėjoje sutiktiems vaikams dovanojo spalvingus balionus, spalvinimo knygeles, atšvaitus ir patarė net pasibaigus mokslo metams pernelyg neatsipalaiduoti.

„Prieš trejus metus pradinių klasių mokiniams kartu su policijos pareigūnais pradėjome rengti edukacinės programos „Į mokyklą saugiau keliauju pats!“ pamokėles, kurių metu mokome keliauti saugiai, o ši policijos akcija „Kai Kelių eismo taisykles žinau, keliauju saugiau“ tarsi tęsinys tų pamokėlių, raginančių saugoti save gatvėje ir kitose vietose,“– sakė UAB „Kauno autobusai“ atstovė Ramunė Tarandė.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyriausioji specialistė Jovita Juršytė primena, kad vaikams iki 8 metų draudžiama išvažiuoti dviračiu iš kiemo į gatvę. Vaikams iki 14 metų tai galima daryti tik prižiūrint suaugusiesiems. Vyresni paaugliai jau gali važinėti savarankiškai.

Į autobusą įlipti ar iš jo išlipti galima transporto priemonei visiškai sustojus. Išlipus jokiu būdu negalima bėgti pro priekinę transporto priemonės dalį.

„Įlipus į autobusą negalima trukdyti vairuotojui ir būtina iškart atsisėsti, nes kyla pavojus susižaloti transporto priemonei staigiai greitėjant ar stabdant“, – aiškina J. Juršytė.

 

Bendrovės „Kauno autobusai” informacija